ЗПЖРОБудівництво ЗПРРВ фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
ЗПРРВ призначений для переробки рідких радіоактивних відходів, накопичених за час експлуатації та тих, що утворились в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних РРВ ОУ.
ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ протягом 10-річного періоду експлуатації. Його мінімальна проектна потужність - 2500 куб. м. необроблених РРВ на рік. Завод розміщується в межах периметра ЧАЕС, що охороняється, поблизу від сховища рідких відходів, з якими пов'язаний системою технологічних трубопроводів, прокладених у закритій естакаді.

До складу ЗПРРВ входять:
• установка по вилученню рідких радіоактивних відходів (РРВ) з існуючих сховищ;
• установка по транспортуванню - для транспортування РРВ на установку з переробки;
• установка з переробки - цементування РРВ з метою герметизації та іммобілізації.

Затверділі рідкі відходи у вигляді цементного компаунда - кінцевий продукт - упаковуються у 200-літрові бочки та в залізобетонних контейнерах перевозяться до місця довгострокового контрольованого зберігання кондиціонованих РАВ. Таким місцем є ЛОТ-3 ПКПТРВ.

[Image][Image]Стан виконання робіт:

Згідно розробленої «Стратегії завершення ЗПРРВ», всі роботи, необхідні для завершення проекту, були розділені на 4 пакети:

А - проектування та обґрунтування безпеки;
В - закупівля, монтаж, налагодження, випробування обладнання і заводу в цілому;
С - забезпечення роботи автоматизованих систем управління технологічними процесами;
D - експертно-консультаційні роботи.

За всіма пакетами робіт проведені тендерні процедури та укладені контракти відповідно до принципів і правил закупівель товарів та послуг ЄБРР. Роботи практично за всіма пакетами завершено. 

В даний час персонал ДСП ЧАЕС виконує роботи по підтримці експлуатаційного режиму роботи устаткування ЗПРРВ і технічне обслуговування устаткування, що забезпечують життєдіяльність об'єкту.

У 2014 році в рамках окремого дозволу на введення в експлуатацію проведені комплексні активні випробування, за наслідками яких:
- перероблено 5,1 м3 кубового залишку;
- вироблено 63 упаковки РАВ;
- направлено на захоронення в СОПСТРВ (спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів) 4 упаковки РАВ.

За результатами експертизи отримано окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ №000040/7 від 11.12.2014. Виконуються умови окремого дозволу на експлуатацію ЗПРРВ.

У зв'язку з введенням в дію нових будівельних норм виникла необхідність виконання додаткових робіт:
•реконструкції систем протипожежного захисту та блискавкозахисту;
•утеплення зовнішнє будівлі ЗПРРВ.

Без завершення даних робіт приймання об’єкта ЗПРРВ в експлуатацію є неможливим. Виконання вказаних робіт не забезпечене фінансуванням з боку ЄБРР, а для їх виконання за рахунок Державного бюджету Україну потрібно перезатвердження проекту. З метою коригування проекту ЗПРРВ з ПАТ КІЕП укладено договір № 301610 від 29.11.2016.

 

Заява про екологічні наслідки будівництва та експлуатації завода з переробки рідких радіоактивніх відходів (ЗПРРВ)

Заява про наміри щодо проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів» (Коригування)»

Заява про екологічні наслідки діяльності щодо проекту "Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів (Коригування)"

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим