Проект "Демонтаж обладнання"

Одним з основних завдань етапу припинення експлуатації Чорнобильської АЕС, які встановлює «Загальнодержавна програма зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему № 886-VI від 15 січня 2009 року», є виведення з експлуатації і частковий демонтаж окремих систем і елементів енергоблоків. Обрана стратегія демонтажу, викладена в «Програмі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», визначає можливість демонтажу на етапі припинення експлуатації зовнішніх щодо ядерного реактора систем і елементів установок, які не впливають на безпеку і не потрібні для роботи на подальших етапах зняття з експлуатації, за принципом від «чистого» обладнання до «брудного» з точки зору його радіоактивності.

Проект виведення з експлуатації водоймища-охолоджувача

Вывод из эксплуатации водоема-охладителя ЧАЭСЗагальнодержавною програмою зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему передбачена розробка проектної документації відносно виведення водоймища-охолоджувача (ВО) ЧАЕС з експлуатації.

Результати досліджень стану ВО, які виконувалися в післяаварійний період його експлуатації різними науковими організаціями та узагальнені у звіті «Екологічне обгрунтування можливості виведення водоймища-охолоджувача з експлуатації та підготовка вихідних даних для виконання техніко-економічного розрахунку» центру моніторингових досліджень і природоохоронних технологій показали, що доцільно безпечно вивести з експлуатації водоймище-охолоджувач ЧАЕС.

Промислово-опалювальна котельня

ПОКПромислово-опалювальна котельня призначена для теплопостачання об'єктів майданчика після остаточної зупинки енергоблоків, виробництва гарячої води і пари, необхідних для роботи об'єктів із поводження з ВЯП і РАВ, обладнання і систем, що залишаються в експлуатації, а також для технологічних і адміністративних будівель і споруд.

У 1992-1993 роках проводилися роботи із будівництва нової котельні, однак через відсутність фінансування вони були зупинені. Починаючи з 1997 року проект завершення будівництва ПОК фінансувався за рахунок міжнародної допомоги (Міністерство енергетики США) і внеску України. Загальна вартість проекту становить $­­­­­­­­­ 30 млн. Українська частина — $­­­­­­­­­ 7,5 млн.

Котельню здано в експлуатацію в червні 2001 року.

 

Модернізація виробничих потужностей з подрібнення довгомірних відходів на Чорнобильській АЕС (Проект ЛПД)

Модернизация производственных мощностей по измельчению длинномерных отходов на Чернобыльской АЭСПроект: TACIS U4.01/06W. «Модернізація виробничих потужностей з подрібнення довгомірних відходів на Чорнобильській АЕС Республіка Україна».
Підрядник: Компанія «AMEC Nuclear International Ltd» (Англія).

Фінансування робіт здійснюється за кошти Комісії Європейського Співтовариства з питань виконання програм технічної допомоги в сфері ядерної безпеки (Європейська комісія) у рамках програми TACIS.

Реконструкція транспортно-технологічної частини сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1)

Реконструкція існуючої транспортно-технологічної частини СВЯП-1 передбачена «Концептуальним рішенням про зняття з експлуатації СВЯП-1. Етап I. Реконструкція транспортно-технологічної частини СВЯП-1 з метою забезпечення вивантаження ВТВЗ».

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим