Голова Держатомрегулювання України відвідав ЧАЕС

17 січня 2018 року Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков відвідав Чорнобильську АЕС.

Під час ознайомчого візиту пан Плачков особливу увагу приділив стану робіт за проектом завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2). На об’єкті тривають комплексні випробування обладнання, після завершення яких у 2018 році планується проведення «гарячих» випробувань.

На майданчику будівництва СВЯП-2 головний інженер проекту підвищення безпеки Андрій Савін та представники генерального підрядника HOLTEC International ознайомили гостя із ходом виконання робіт та майбутніми планами.

Після цього делегація у супроводі керівництва ЧАЕС та Групи управління проектом «План здійснення заходів на об’єкті «Укриття» здійснила технічний тур новим безпечним конфайнментом.

Чорнобильська АЕС виграла тендер на дослідження зразків радіоактивних відходів

Рішення про визначення переможця торгів було розміщено 10 січня 2018 року на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України Prozorro.

Відкриті електронні торги на проведення в спеціалізованій лабораторії досліджень зразків РАВ у вигляді бітумного компаунда ВП «Рівненська АЕС» для характеризації вмісту альфа-, бета-, гамма- випромінюючих нуклідів для розрахунку радіонуклідних векторів відбулися 27 грудня 2017 року. Замовником торгів виступило Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

У торгах взяли участь три організації: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», Державне спеціалізоване підприємство "Екоцентр" і Державна науково-дослідна установа "Чорнобильський центр". Переможцем визнано ДСП ЧАЕС, яке запропонувало найкращу для замовника вартість за виконання робіт — 2 449 612,12 гривень, а також гарантувало професійне виконання замовлених досліджень.

Огороджувальний контур НБК сертифіковано

Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність до проектної документації та затверджує готовність до експлуатації закінченого будівництвом об’єкта «Реконструкція головного корпусу ІІ черги ЧАЕС (енергоблоки 3-4) з підсиленням і герметизацією будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК».

Замовник об’єкта, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», отримав відповідний сертифікат за підписом головного інспектора будівельного нагляду Департаменту дозвільних процедур.

Проект «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції захисного контуру НБК» забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння  і ряду інших.

Проектні роботи виконав «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», Інституту будівельних конструкцій та Інституту проблем безпеки АЕС.

З Новим 2018 Роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги! Дорогі Друзі!

Від щирого серця вітаю вас із самими довгоочікуваними і світлими святами - Новим Роком та Різдвом Христовим!
 
Через кілька днів один рух стрілки годинника перенесе нас в наступний, 2018 рік.

Новорічні свята - особливі для кожного з нас. Традиційно склалося, що в ці дні ми підводимо підсумки року, що минає, аналізуємо перемоги та досягнення.

Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2017-й рік прожито не дарма. Він приніс кожному з нас чимало приємних миттєвостей і незабутніх вражень, збагатив нас новим досвідом, згуртував і дав можливість не лише вистояти, а й створити всі умови для подальшого розвитку. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід.

Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Я бажаю вам усього найкращого і звершення того, про що ви мрієте сьогодні! Я бажаю вам побачити дорогу до цього і багато позитивної енергії, щоб йти цією дорогою щодня, зустрічаючи мудрих і щирих людей, залучаючись до цікавих і різноманітніших подій, створюючи щось своє, сяюче, добре!

Від щирого серця бажаю вам щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч.

Нехай прийдешній рік виправдає ваші найпотаємніші надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.
 
З повагою,


генеральний директор ДСП "Чорнобильська АЕС" 

І.І Грамоткін

З Днем енергетика!

Шановні колеги, від щирого серця вітаю вас із нашим професійним святом — Днем енергетика!

Енергетика — унікальна галузь, яка кожен день забезпечує своєю продукцією всіх без винятку громадян країни. Будь-який збій, будь-який недолік в нашій роботі негайно позначиться на всіх галузях господарства країни, негайно буде помічений усіма, хто щодня споживає продукцію нашої галузі. І навіть в своє професійне свято багато енергетики будуть приймати привітання на робочому місці.

У нас є право на це свято, є вагомі підстави пишатися своїми досягненнями. 40 років тому саме з Чорнобильської АЕС почалася атомна ера в українській енергетиці. Сьогодні ми знову першопрохідці — адже першими вступили на етап зняття АЕС з експлуатації, виконуючи закономірну й важливу частину життєвого циклу будь-якої АЕС. Наш досвід, наші знання, наші навички стануть значною часткої у національній скарбниці безпечного виведення атомних блоків з експлуатації. 

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим