Мембрану для герметизації арки НБК доставлено на промисловий майданчик Чорнобильської АЕС

На майданчик будівництва нового безпечного конфайнменту у повному обсязі доставили мембрану, призначену для герметизації арки НБК. Саму мембрану ексклюзивно спроектовано та виготовлено французькою компанією CNIM з поліуретану. При проектуванні було враховано усі можливі деформації: розтягнення до 55% від початкового розміру та вітрове навантаження швидкістю 300 км/годину. Крім того, полотно має спеціальні вставки, що запобігають розриву.

Ширина мембрани складає 150 см, а довжина однієї секції сягає 16 метрів. В готовій конструкції мембрани буде використано близько 2 тисяч метрів поліуретанового полотна.

Найближчим часом мембрана буде встановлена на анкери герметизації, які вже змонтовані на об’єкті «Укриття», технологічній будівлі та інших конструкціях, що примикають до арки. Після встановлення внутрішній простір арки буде ізольований від навколишнього середовища.

Майданчик Чорнобильської АЕС відвідали учасники акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ»

22 березня близько ста учасників акції «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» відвідали промисловий майданчик Чорнобильської АЕС і місто Прип'ять.

Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами у рамках реалізації програми Президента України щодо підтримки національної єдності. Мета акції — сприяти консолідації суспільства і взаєморозумінню жителів різних куточків України, підвищенню патріотичного духу, а також популяризації національної культури.

Учасники акції — жителі різних регіонів України, серед яких: школярі, студенти, сім'ї героїв України, волонтери, учасники АТО та інші.

Після відвідин міста Славутич та Чорнобильської АЕС учасники акції продовжать свій маршрут, який проходить практично через всю країну: Київ-Коростень-Житомир-Умань-Кропивницький-Полтава-Харків-Суми-Глухів-Крути-Чернігів-Славутич/ЧАЕС/Прип'ять-Яготин/Переяслав-Хмельницький-Київ.

Заява про наміри щодо проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів» (Коригування)»

Заява про наміри щодо проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів» (Коригування)».

Завод з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ) призначений для переробки рідких радіоактивних відходів, які накопичені за період експлуатації та утворюватимуться під час виконання робіт із зняття з експлуатації енергоблоків № 1, 2, З ЧАЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Проект ЗПРРВ було затверджено Розпорядженням Кабінету міністрів України від 22 березня 2001 року 105-р. Будівля та основне обладнання ЗПРРВ були споруджені ще до 2006 року, реалізація допоміжних систем та додаткових технічних рішень тривала до 2015 року за окремою проектною документацією, затвердженою у встановленому порядку.

Коригування затвердженого проекту будівництва виконується в зв'язку з додатковими технічними рішеннями, які не були передбачені та/або не реалізовані на теперішній час та приведенням реалізованих рішень до діючих нормативних документів. Основна мета коригування - завершення проектних робіт для введення ЗПРРВ у експлуатацію.

Міжнародний семінар «Від зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС до Нового безпечного конфайнмента»

16-18 травня у місті Києві відбуватиметься міжнародний науково-практичний семінар «Від зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської АЕС до Нового безпечного конфайнмента». 

Мета семінару — обговорення та вирішення проблем моніторингу та оптимізації Нового безпечного конфайнменту протягом його експлуатації, а також поширення знань та досвіду для мінімізації наслідків можливих аварійних ситуацій для інших ядерно небезпечних об'єктів. 

Реєстрація на семінар відкрита до 15 березня.

ДАЗВ затвердило антикорупційну програму

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі: ДАЗВ) Віталій Петрук затвердив антикорупційну програму, яка спрямована на запобігання і протидію корупції в апараті ДАЗВ та на державних підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери його управління.

З метою реалізації основних засад антикорупційної програми передбачено створити ефективні механізми для запобігання корупції та конфлікту інтересів, появи корупційних ризиків, що можуть виникнути у службовій діяльності посадових осіб, та забезпечення своєчасного усунення причин і умов появи цих ризиків.

Основними заходами з реалізації загальних засад у сфері запобігання та протидії корупції в ДАЗВ є проведення серед посадових осіб організаційної та роз’яснювальної роботи з цього питання, виявлення конфлікту інтересів та його усунення, здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів та інших вимог антикорупційного законодавства.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим