ЧАЕС відвідала делегація вищого керівництва WANO

15 листопада майданчик Чорнобильської АЕС відвідав голова  Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, англ. World Association of Nuclear Operators) Жак Регальдо́

Його супроводжували керівниця офісу голови ВАО АЕС Елізабет Терраль, директор Московського центру ВАО АЕС Василь Аксьонов, та представники НАЕК «Енергоатом». 

Першим об’єктом програми відвідування ЧАЕС стало сховище відпрацьованого ядерного палива №2. Заступник генерального директора Валерій Сейда у супроводі представників компанії HOLTEC — головного підрядника з будівництва — провели ознайомчу екскурсію ключовими вузлами об’єкта.

Згодом гості побували у головному корпусі ЧАЕС, де ознайомились із роботами зі зняття з експлуатації та планами щодо подальшого використання споруд ЧАЕС. Зокрема, у машинному залі Валерій Сейда ознайомив представників ВАО АЕС із проектом переобладнання боксів турбогенераторів у сховища радіоактивних відходів (РАВ). 

Підготовка до запуску заводу з переробки твердих РАВ

На Чорнобильській АЕС ведуться роботи з підготовки до введення в експлуатацію промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ).

Об’єкт призначений для приймання та переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ), що накопичилися за час експлуатації Чорнобильської АЕС і утворилися у процесі зняття її з експлуатації.

Під час експлуатації у стінах промислового комплексу будуть перебувати радіоактивні матеріали різних видів. Одним з них є попіл, що утворюється у результаті спалювання РАВ. Для поводження з таким попелом комплекс має установку з пресування 165-літрових бочок, що дозволить зменшити об’єми для їх зберігання. 

Наразі на промисловому комплексі проводиться підготовка до третього етапу «гарячих» випробувань, у рамках якої відбувається тестування згаданої вище установки.

Будівництво огороджуючого контуру НБК завершено

8 листопада відбулося підписання акту про завершення будівництва та готовності до експлуатації об’єкта «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК».

Роботи тривали 35 місяців. Як підкреслив керівник групи управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» Оскар МакНіл, виконання цього проекту дало можливість забезпечити у листопаді 2016 року насування Арки НБК.

На думку голови приймальної комісії об'єкта, головного інженера ЧАЕС Андрія Білика, умови, у яких проводилися роботи, можна порівняти з тими, за яких відбувалася ліквідація аварії на четвертому блоці ЧАЕС в 1986 році. «Люди працювали у вкрай складних радіаційних умовах, з тією суттєвою різницею, що зараз всі заходи проводилися в плановому порядку і з дотриманням норм і вимог безпеки».

Віце-прем'єр Кістіон побачив можливості ЧАЕС

9 листопада основні об'єкти Чорнобильської АЕС відвідав Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. На майданчику його супроводжував генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін та голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Делегація на чолі з Віце-прем’єром оглянула колишній майданчик монтажу Арки. Тут генеральний директор коротко презентував можливі плани його використання. За словами генерального директора, майданчик міг би стати місцем розміщення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) або слугувати його резервним місцем у разі вичерпування основного.

Майданчик має усі необхідні комунікації та спеціально підготовлений фундамент, що витримував будівництво 36000-тонної арки. Таким чином, розміщення ЦСВЯП саме тут могло б значно зменшити витрати на його будівництво та експлуатацію. 

Пам'ятка з питань реалізації і захисту прав людини

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 № 579-р “Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права” з 04 до 08 грудня 2017 року заплановано проведення заходів з загальнодержавного тижня права. Зокрема, у проведенні Всеукраїнського тижня права приймає участь і державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС”.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року прийняла і проголосила Загальну декларацію прав людини проголосивши цей день як Міжнародний День захисту прав людини.

Україна, ратифікувавши Загальну декларацію прав людини відповідно до ч.1 ст. 9 Конституції України та ст. 19 ЗУ “Про міжнародні договори”, визнала Декларацію частиною національного законодавства.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим