Роботи по проекту нового безпечного конфайнменту йдуть у плановому режимі

Генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін у супроводі виконуючого обов'язки директора технічного Олександра Скомарохова, керівництва спільного підприємства «Новарка» та Групи управління проектами «План здійснення заходів з перетворення об'єкту «Укриття» в екологічно-безпечну систему» зробили черговий обхід робочої зони нового безпечного конфайнменту.

Керівники переконалися, що роботи по проекту знаходяться у завершальній стадії: загальнобудівельні роботи практично завершені, триває монтаж основних систем, виконуються підготовчі роботи і випробування системи основних кранів, завершуються роботи по зовнішній і внутрішній обшивці, триває монтаж герметизуючої мембрани. Активні роботи ведуться як всередині, так і зовні технологічної будівлі і в допоміжних приміщеннях. В першу чергу, це монтажні роботи різних систем.

Допомога МАГАТЕ у знятті ЧАЕС з експлуатації

З 12 по 14 вересня Чорнобильська АЕС приймає семінар МАГАТЕ, присвячений проблемам науково-технічної підтримки зняття з експлуатації.

У семінарі беруть участь спеціалісти Чорнобильської АЕС, фахівці регулюючого органу України, НАЕК «Енергоатом», співробітники вітчизняних наукових організацій, а також профільні експерти з Франції, Словаччини та Литви.

Мета семінару — надати допомогу Чорнобильській АЕС у розробці «Програми наукової підтримки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС» — документу, що забезпечує комплексний підхід до вирішення усіх технічних і технологічних проблем у процесі зняття з експлуатації.

Протягом семінару учасники обговорять проблеми організації наукового супроводу процесу зняття ЧАЕС з експлуатації та познайомляться з литовським, словацьким та французьким досвідом у цій сфері. Крім того, експерти визначать області робіт при знятті з експлуатації, які вимагають наукової підтримки, розкажуть про використання інноваційних технологій та поділяться результатами найбільш важливих науково-технічних робіт.

Візит делегації Сенату Французької Республіки

12 вересня майданчик Чорнобильської АЕС відвідала делегація Сенату Французької Республіки. Ціль візиту — обговорення екологічної проблематики та умов діяльності французьких компаній. 

У склад делегації увійшли керівники групи дружби «Франція Україна» Сенату Франції, представники апарату Сенату, а також Посольства Французької Республіки в Україні. З українського боку були присутні депутати та представники апарату Верховної Ради України, представники Міністерства закордонних справ України Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Першим пунктом відвідин майданчику став оглядовий павільйон нового безпечного конфайнменту, де делегацію ознайомили з історією об'єкту та поточними роботами на ньому. Після цього Давид Кулє — директор консорціуму «НОВАРКА» — провів членам делегації ознайомчий тур майданчиком будівництва нового безпечного конфайнменту.

Згодом делегація провела перемовини з генеральним директором Чорнобильської АЕС Ігором Грамоткіним.

Нагадаємо, що з 2007 року на майданчику Чорнобильської АЕС працює французький консорціум «НОВАРКА». До його складу увійшли дві французькі будівельні корпорації Vinci Construction Grands Projets та Bouygues. Консорціум є основним підрядником будівництва нового безпечного конфайнменту.

На проммайданчику ДСП ЧАЕС продовжується створення інфраструктури по поводженню з радіоактивними відходами

На сьогоднішній день на Чорнобильській АЕС  накопичено близько 20 000 кубометрів рідких радіоактивних відходів (далі РРВ), які зберігаються у ємностях двох існуючих сховищ. 

Схема поводження з РАВ, що зараз існує на ДСП ЧАЕС, передбачає переробку накопичених РРВ на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), який знаходиться на етапі завершення будівництва.

За попередніми розрахунками визначено, що на переробку всіх накопичених РРВ на ЗПРРВ знадобиться приблизно 29 років, при цьому очікувана кількість отриманих упаковок РАВ складе більше 303 тисяч, з яких більша частина буде отримана від переробки кубового залишку (далі КЗ). Упаковки з РАВ підлягають захороненню у спеціально обладнаному приповерхневому сховищі твердих радіоактивних відходів (далі СОПСТРВ), яке розраховано на прийом упаковок РАВ від ЗПРРВ у кількості лише близько 70 тисяч. Така ситуація з браком вільних обсягів у сховищі для захоронення РАВ вимагає пошуку шляхів зменшення обсягів кінцевого продукту ЗПРРВ і одним з найефективніших заходів може бути зменшення обсягів існуючих РРВ, що підлягають переробці на ЗПРРВ. 

Окрім вказаних проблем, ЧАЕС також знаходиться в пошуку економічно виправданих сучасних методів поводження з радіоактивно забрудненими водами, значні обсяги яких щорічно поповнюються.

8 вересня у Славутичі відбулися щорічні змагання добровільних пожежних дружин ДСП ЧАЕС з пожежно-прикладних видів спорту

У змаганнях взяли участь 10 команд, зокрема команди усіх цехів Чорнобильської АЕС та Державного підприємства «Управління із забезпечення функціонування об'єктів Чорнобильської АЕС». Традиційно команди змагалися у трьох дисциплінах: бойовому розгортанні, підйомі по штурмовій драбині та подоланню стометрової смуги перешкод.

У загальнокомандному заліку першість здобула команда цеху експлуатації об'єкта «Укриття» (НБК). На другому місці команда електричного цеху. Трійку лідерів замикає команда цеху із поводження з радіоактивними відходами. У п'ятірку найсильніших також увійшли команди цеху теплових підземних комунікацій (4 загальнокомандне місце) і цеху теплової автоматики та вимірювань (5 місце).

В особистому заліку двічі відзначився працівник електричного цеху Євген Сосновий, який посів перше місце у підйомі по штурмовій драбині та третє місце у подоланні смуги перешкод.  Працівники цеху експлуатації об'єкта «Укриття» (НБК) Сергій Абдурагімов і Роман Кучма посіли відповідно перше та друге місця у подоланні смуги. Валентин Леоненко (ЦОРО) виборов друге місце за підйом по штурмовій драбині, а Дмитро Сосновий (ЕЦ) завоював третє місце з цього виду змагань.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим