Проект СВЯП-2: йде підготовка до комплексних випробувань устаткування

19 липня почалися випробування пристрою для ТК-8 - найважливішого для поводження з відпрацьованим ядерним паливом Чорнобильської АЕС.

Пристрій для підключення виготовлено компанією BNG відповідно до технічного завдання на виготовлення і поставку обладнання для проекту будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС. Безпосередньо після поставки всіх його вузлів пристрій було змонтовано, після чого настала черга виконання пуско-налагоджувальних робіт відповідно до програми індивідуальних випробувань.

В рамках даних випробувань проходить перевірка сумісності обладнання стикувального пристрою ТК-8 та нового вагона-контейнера ТК-700, який було спроектовано та  зібрано для даного проекту компанією Skoda.

Успішне виконання цих індивідуальних випробувань дозволить в подальшому переходити до комплексних випробувань нового вагона-контейнера ТК-700.

Початок «гарячих» випробувань на СВЯП-2 заплановано на грудень 2017 року.

Про Фонд поводження з РАВ

11 липня 2017 року Верховна Рада прийняла пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання державного Фонду поводження з радіоактивними відходами (РАВ), що дозволить відновити його накопичувальний статус та профінансувати виконання державної програми з утилізації таких відходів.

Зокрема, за ухвалення законопроекту №6435 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами щодо покращення механізму фінансування діяльності по поводженню з радіоактивними відходами» проголосував 231 народний депутат при необхідних 226. 

Народний депутат, представник парламентського підкомітету з питань екологічної політики, природокористування та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак зазначив, що до 2019 року планується повністю перейти до фінансування діяльності по поводженню з РАВ за рахунок коштів Фонду. Кошти будуть використані на розвиток системи поводження з радіоактивними відходами, будівництво сховищ тривалого заощадження та наукових досліджень.

Зроблено ще один крок у реалізації проекту завершення будівництва СВЯП-2

Станом на 12 липня завершено загальнобудівельні роботи сховища відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2). Уже демонтовано баштовий кран, що дозволить завершити найближчим часом роботи з благоустрою території. Також завершені оздоблювальні роботи у більшій частині приміщень. Завершуються роботи з монтажу обладнання.

Інтенсивно тривають роботи з пуску та налагоджування обладнання у будівлі установки по поводженню з відпрацьованим паливом (УПВПЗ). Повним ходом йдуть випробування обладнання і систем СВЯП-2. Проведені індивідуальні випробування і оформлені документи з приймання після індивідуальних випробувань приблизно 15% від загальної кількості обладнання. Виконано випробування під навантаженням 9 з 24 вантажопідіймальних механізмів. На 8 з них отримано дозволи Держпраці на експлуатацію.

Проведено автономні випробування обладнання автоматизованих систем, зокрема обладнання автоматичної системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) і Системи обліку та контролю ядерних матеріалів. Остання також пройшла комплексні випробування. Тривають автономні випробування обладнання системи радіаційного контролю та системи фізичного захисту. Завершено комплексне випробування і оформлені документи з приймання системи підготовки та подачі стисненого повітря.

В Лондоні проходить Асамблея вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та донорів Рахунку ядерної безпеки

З 5 по 7 липня 2017 року в Лондонському офісі Європейського банку реконструкції та розвитку проходить Асамблея  вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та донорів Рахунку ядерної безпеки.

Члени української делегації повідомили, що учасники Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» відзначили виконання всіх фінансових та організаційних заходів з реалізації проекту перетворення "Укриття" згідно затвердженого плану та графіка.  Асамблея затвердила фінансування розробки технічної частини проекту демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта "Укриття", над яким в листопаді 2016 року було встановлено новий безпечний конфайнмент (Арка). Крім того, Асамблея також погодилася виділити кошти для закупівлі необхідного обладнання для виконання цих робіт. демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття».

Тривають роботи з відновлення працездатності інформаційних ресурсів ДСП ЧАЕС після кібератаки 27 червня 2017 року

Відновлена робота сайту, поштового, файлообмінного серверів, серверів доступу до ресурсів інтернет та електронного документообігу.  Відновлено роботу всіх автоматизованих технологічних систем ЧАЕС.

07 липня 2017 року після виконання тестування та виконання профілактичних робіт повністю відновлено роботу всіх систем радіаційного моніторингу. Паралельно продовжується  виконання інструментального та лабораторного контролю радіаційної обстановки. Такий контроль буде тривати до повної ліквідації наслідків кібератаки на майданчику ЧАЕС.

Спеціалісти продовжують тестування та відновлення працездатності автоматизованих робочих місць персоналу.

Змін параметрів радіаційної обстановки не зафіксовано, перевищення контрольних рівнів немає.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим