У Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи обговорили стан реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС

8 лютого 2017 року відбулась робоча зустріч Першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолія Диріва з директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінсом Новаком і представником Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки в Україні Олександром Славісом для обговорення низки питань стосовно стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС.

Вінс Новак поінформував про заплановані на цей рік зустрічі представників країн Великої сімки, на яких передбачається обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС.

Представники ЄБРР зазначили, що 2016 рік був видатним для чорнобильських проектів, і це дає поштовх для плідної співпраці ЄБРР та України у 2017 році.

Учасники робочої зустрічі обговорили питання щодо завершення робіт відповідно до графіків контрактів за міжнародними проектами з будівництва нового безпечного конфаймента, сховища відпрацьованого ядерного палива, заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами. Приділено увагу й питанню про фінансування з 2018 року з Державного бюджету України експлуатації зазначених об’єктів.

Представники ЄБРР високо оцінили прогрес української сторони у питанні реалізації у повному обсязі внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття» до кінця 2017 року, який планується здійснити за рахунок перерозподілу заощаджених коштів в рамках бюджетних програм Міністерства екології та природних ресурсів України.

Учасники робочої зустрічі наголосили на необхідності напрацювання додаткових «аварійних» рішень щодо забезпечення приймання на довгострокове зберігання осклованих високоактивних РАВ.

Представники ЄБРР позитивно сприйняли пропозицію стосовно проведення фінального засідання Асамблеї донорів в Києві у грудні 2017 року.

За матеріалами офіційного веб-порталу
Верховної Ради України

Чорнобильська АЕС вдосконалюється в організації закупівель

10 лютого у Навчально-тренувальному центрі відбувся семінар-тренінг на тему «Організація закупівель на ДСП ЧАЕС». Захід провели фахівці економічних служб підприємства.

У тренінгу взяли участь понад 150 керівників і фахівців підрозділів Чорнобильської АЕС, відповідальних за проведення закупівель товарів і послуг.

Тренінг спрямований на ознайомлення персоналу з чинним законодавством і нормативними документами у сфері закупівель, навчання правилам, принципам і вимогам до їх проведення, у тому числі через систему електронних державних закупівель «Prozorro», а також детальне ознайомлення з передбаченими законом економічними інструментами даної сфери.

Пішов із життя Сергій Георгійович Божко

Українська атомна енергетика зазнала важкої втрати. 6 лютого 2017 року на 59 році життя раптово пішов із життя голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Георгійович Божко.

Сергій Георгійович народився 26 жовтня 1958 року в м Київ, закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю теплові електричні станції. З 1982 по 1993 роки працював в Київському науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті "Енергопроект". Брав участь в проектуванні АЕС "Пакш" (Угорщина), Хмельницької, Рівненської АЕС (Україна), Балаковської АЕС (РФ), АЕС "Белене" (Болгарія). З 1993 р працював в органі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на різних посадах. З 2005 по 2011 рік обіймав посаду заступника Голови Державного комітету ядерного регулювання України. Під час роботи в регулюючому органі України з ядерної та радіаційної безпеки займався створенням системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки в незалежній Україні, зокрема, брав участь в розробці ядерного законодавства України, створення систем ліцензування ядерних установок, інспекційної діяльності з ядерної та радіаційної безпеки, а також міжнародно-правових актів з безпеки ядерних установок.

20 лютого — вибори голови профспілки ЧАЕС

20 лютого 2017 року відбудеться звітно-виборча профспілкова конференція, на якій буде обрано голову первинної профспілкової організації (далі: ППО) Чорнобильської АЕС. 

Пропонуємо вам ознайомитися із програмами кандидатів. 

Проект «Процедури і методологія звільнення матеріалів від регулюючого контролю» вийшов на фінішну пряму

Успішно та згідно з графіком завершено проект U4.01/10E «Процедури і методологія звільнення матеріалів від регулюючого контролю», який фінансується Європейською Комісією.

Держатомрегулювання України (ДІЯРУ) за результатами державної експертизи видала позитивний висновок по документу «Методологія звільнення радіоактивних матеріалів від регулюючого контролю». Методологія встановлює загальні методичні положення, на підставі яких ЧАЕС та інші підприємства, які здійснюють практичну діяльність у сфері використання ядерної енергії, зможуть розробити власні конкретні стандарти по звільненню матеріалів від регулюючого контролю.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим