Первинна профспілкова організація Чорнобильської АЕС діє у складі Атомпрофспілки України з метою представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Профспілкова організація станції була створена в 1973 році, коли Чорнобильська АЕС ще будувалась. Станом на 01.02.2017 членами організації є 2277 осіб (більше 80% від загальної чисельності працівників ДСП ЧАЕС).

У складі ППО ЧАЕС діють:
- 20 цехових організацій;
- 22 профспілкові групи;
- організація непрацюючих пенсіонерів;
- комітет фізкультури та спорту;
- організація молоді.

Вищим органом ППО ЧАЕС є конференція організації. Постійно діючий виборний орган управління - профспілковий комітет, який складається з 17 чоловік. До складу профкому входять 2 виборні звільнені посади - голова та заступник голови ППО ЧАЕС.

Пріоритетні напрямки діяльності ППО ЧАЕС:
1. Забезпечення гідної оплати праці працівників.
2. Контроль за створенням та дотриманням безпечних умов праці.
3. Контроль за виконанням задекларованих державою соціальних гарантий для персоналу ДСП ЧАЕС.
4. Пенсійне право.
5. Забезпечення санаторними путівками членів профспілки, які мають відповідні медичні показання.
6. Оздоровлення дітей членів профспілки.

З лютого 2012 року первинну профспілкову організацію Чорнобильської АЕС очолює
Орлов Максим Іванович.

Орлов Максим Іванович народився 19 січня 1970 року. Закінчив Дніпродзержинський індустріальний технікум та Дніпродзержинський державний технічний університет за фахом інженер-промтеплоенергетик.

На ЧАЕС працює з жовтня 1995 року:

1995-2005 р.р. - електрослюсар 5 розряду з ремонту силового електрообладнання, майстер з ремонту силового електрообладнання, старший майстер з ремонту силового електрообладнання, начальник дільниці з ремонту силового електрообладнання електричного цеху.

2005-2012 р.р. - начальник зміни, заступник начальника цеху з ремонту, заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань з експлуатації.

Одружений, має 2 дітей.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим