На СВЯП-2 проходить підготовка до випробувань внутрішньомайданчикового транспортного контейнера HI-TRAC-H

В рамках підготовки до випробувань внутрішньомайданчикового транспортного контейнера (ВТК) було відпрацьовано декілька технологічних операцій. Зокрема, проведено встановлення ВТК масою 71 тонна на візок системи маніпулювання і транспортування пеналів, після чого ВТК було доставлено в одне з приміщень установки з підготовки відпрацьованого палива для зберігання. Далі за допомогою крана вантажопідйомністю 125 тонн ВТК було піднято у вертикальне положення і переміщено на один зі спеціальних візків.

ВТК HI-TRAC-H є найважливішим обладнанням, яке забезпечує безпеку під час поводження з відпрацьованим ядерним паливом на СВЯП-2, виконує функції радіаційного захисту персоналу та забезпечує відведення тепла під час операцій сушіння ВЯП, заповнення ДСЕП гелієм і зварювання, транспортування та завантаження ДСЕП в бетонний модуль зберігання. Це один із ключових елементів системи проміжного сухого зберігання, реалізованої на СВЯП-2 для довготривалого проміжного зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів РБМК-1000 Чорнобильської АЕС.

 

Контейнер призначений для виконання транспортно-технологічних операцій з двостінним сухим екранованим пеналом (ДСЕП) на майданчику сховища.

Після проведення аналогічних операцій з другим внутрішньомайданчиковим контейнером передбачається проведення наступної серії випробувань, кінцева мета яких - забезпечення готовності системи поводження з двостінним сухим екранованим пеналом до проведення комплексних випробувань СВЯП-2 з імітаторами, а потім комплексних випробувань СВЯП-2 з ВТВЗ.

15 лютого 2018 року
15 лютого 2018 року
15 лютого 2018 року
15 лютого 2018 року
15 лютого 2018 року
15 лютого 2018 року

Радіаційний моніторинг ЧАЕС


2018-09-20 06:18:00
Одиниці виміру - мкЗв/год
Температура: + 12.5 °C
Відносна вологість: 97 %
Атмосферний тиск: 740 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 0.1 м/c
Напрямок вітру: ВЮВ - 111°

Комплексна система радіаційного моніторингу Чорнобильської зони відчуження

Розсилка новин