22 жовтня 2016 року майданчик ЧАЕС відвідала делегація підкомітету у справах Держдепартаменту і закордонної діяльності і програм Бюджетного комітету Сенату США у супроводі представників Посольства. Головною метою візиту було ознайомлення з ходом реалізації проектів міжнародної технічної допомоги на майданчику ЧАЕС, зокрема, будівництва Нового безпечного конфайнменту  (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). Ці проекти фінансуються з фондів ЧФУ та РЯБ, в яких США є одним із найбільших  вкладників.

В ході візиту гості зустрілися з керівництвом групи управління проектом «План здійснення заходів на об’єкті «Укриття» та обговорили поточну ситуацію у реалізації проекту. Делегація відвідала майданчики будівництва НБК та СВЯП-2, де мала змогу безпосередньо ознайомитись із ходом та темпами робіт.

Генеральний директор Ігор Грамоткін під час зустрічі на оглядовому павільйоні об’єкта «Укриття» подякував представникам підкомітету у справах Держдепартаменту і закордонної діяльності і програм Бюджетного комітету Сенату США за постійну підтримку проектів, направлених на підвищення безпеки на майданчику Чорнобильської АЕС, та висловив надію на подальшу співпрацю.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим