Під час прес-туру представники ЗМІ відвідали промисловий майданчик станції, побували на майданчику будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2), а також детально ознайомилися з програмою енергозбереження, запровадженою на Чорнобильській АЕС у 2016 році.

«У наступному році заплановане подальше здійснення заходів з енергозбереження. Після реалізації, за наявності фінансування цих заходів, обсяг заощаджених коштів зросте ще на певну суму в межах більше 1 мільйона гривень на місяць. У цьому опалювальному сезоні, за аналогічних режимів споживання, видатки на придбання природного газу за чинними тарифами склали б 9,5 мільйонів гривень, на сплату електроенергії — 10,8 мільйонів гривень, що разом складає 20,3 мільйонів гривень. Отже, очікується, що середньомісячні видатки на придбання енергоносіїв будуть зменшені на 6 мільйонів гривень» — зазначив генеральний директор ДСП Чорнобильська АЕС Ігор Грамоткін. 

У рамках прес-туру відбувся брифінг Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука та генерального директора ДСП ЧАЕС Ігоря Грамоткіна. В ході бріфінгу були обговорені питання реалізації міжнародних проектів на Чорнобильській АЕС, а також реорганізації зони відчуження у частині створення радіо-екологічного заповідника в межах території, яка зараз визначена як зона безумовного відселення.

«Передбачається, що для десятикилометрової зони навколо станціїї наступного року буде встановлено статус спеціальної промислової території, решта території сучасної зони відчуження має увійти у склад радіо-екологічного заповідника. Це, зокрема, дозволить поглибити дослідницькі роботи» — підкреслив Віталій Петрук.

Прес-тур на Чорнобильську АЕС
Прес-тур на Чорнобильську АЕС
Прес-тур на Чорнобильську АЕС
Прес-тур на Чорнобильську АЕС
Прес-тур на Чорнобильську АЕС

 

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим