З 23 по 27 січня 2017 року на Чорнобильській АЕС та у місті Славутич проходить низка заходів у рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR9035 «Надання допомоги в знятті з експлуатації та поводженні з РАВ ЧАЕС». Реалізація проекту розрахована на 2016-2017 роки та включає діяльність, направлену на сприяння зняттю з експлуатації ЧАЕС, перетворенню об'єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також створенню комплексної національної програми поводження з радіоактивними відходами (далі: РАВ). 

МАГАТЕ представлена керівником національного проекту Катеріною Дьофрен, технічними офіцерами проекту у сфері зняття з експлуатації, поводження з РАВ, безпеки, відновлення територій та запрошеними профільними експертами.

Головною метою візиту є підведення підсумків роботи у рамках проекту у 2016 році, обговорення планів на 2017 рік, а також планування діяльності на новий цикл технічного співробітництва у 2018-2019 роках.  

У рамках візиту команда МАГАТЕ у першу чергу відвідала ключові об’єкти Чорнобильської АЕС та зони відчуження, зокрема: сховище відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2),  новий безпечний конфайнмент, завод з переробки рідких радіоактивних відходів, виробничий комплекс з поводження з твердими радіоактивними відходами, а також комплекс «Вектор».  Це дало можливість безпосередньо ознайомитись із прогресом робіт зі зняття з експлуатації та поводження з РАВ та отримати інформацію, необхідну для подальшого планування спільної діяльності.

До обговорення діяльності у рамках проекту МАГАТЕ UKR9035 залучені представники бенефіціара та реципієнтів проекту від України — Державного агентства по управлінню зоною відчуження (ДАЗВ), ДСП «Чорнобильська АЕС», ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами», Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень при Президії НАН України. Обговорення спільної діяльності у такому широкому форматі дозволить консолідувати зусилля, залучити усі зацікавлені сторони до реалізації проекту та підвищити його ефективність.  

Після завершення координаційної наради відбудуться дві експертні місії з питань, що стосуються поводження з радіоактивними відходами: «Розгляд оновленої Програми поводження з РАВ» та «Огляд методів дезактивації демонтованого обладнання (труби малого діаметру з внутрішнім забрудненням) та рекомендації по можливості їх застосування на ЧАЕС». 

Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ
Візит експертів МАГАТЕ

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим