На Чорнобильській АЕС розпочала роботу чергова місія МАГАТЕ, присвячена розгляду питань стосовно технічних рішень щодо поводження з опроміненим графітом, включаючи вибір варіантів контейнерів і зберігання. Сьогодні, у перший день роботи, міжнародні експерти відвідали промисловий майданчик ЧАЕС.

У ході ранкової наради експертам було презентовано інформацію відносно поточного стану зняття станції з експлуатації, а також розроблені фахівцями Чорнобильської АЕС проекти технічних рішень по поводженню з опроміненим графітом.

Експерти також відвідали зону суворого режиму, зокрема центральну залу № 2 та будівлю Лоту 0, оглядовий павільйон НБК та місто Прип’ять.

Протягом наступних двох днів роботи місії експерти та фахівці ЧАЕС розглянуть досвід Німеччини та Великої Британії у сфері зберігання опроміненого графіту, а також міжнародний проект GRAPA, що має аналогічну тематику. Експерти нададуть попередні рекомендації стосовно запропонованих ЧАЕС технічних рішень по поводженню з опроміненим графітом, включаючи вибір варіантів контейнерів і зберігання.

Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим