З 12 по 14 вересня Чорнобильська АЕС приймає семінар МАГАТЕ, присвячений проблемам науково-технічної підтримки зняття з експлуатації.

У семінарі беруть участь спеціалісти Чорнобильської АЕС, фахівці регулюючого органу України, НАЕК «Енергоатом», співробітники вітчизняних наукових організацій, а також профільні експерти з Франції, Словаччини та Литви.

Мета семінару — надати допомогу Чорнобильській АЕС у розробці «Програми наукової підтримки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС» — документу, що забезпечує комплексний підхід до вирішення усіх технічних і технологічних проблем у процесі зняття з експлуатації.

Протягом семінару учасники обговорять проблеми організації наукового супроводу процесу зняття ЧАЕС з експлуатації та познайомляться з литовським, словацьким та французьким досвідом у цій сфері. Крім того, експерти визначать області робіт при знятті з експлуатації, які вимагають наукової підтримки, розкажуть про використання інноваційних технологій та поділяться результатами найбільш важливих науково-технічних робіт.

Учора, 13 вересня, учасники семінару відвідали промисловий майданчик Чорнобильської АЕС, де змогли особисто ознайомитись із ходом робіт зі зняття з експлуатації. 

За результатами місії буде вироблено низку рекомендацій для оптимізації процесу зняття ЧАЕС з експлуатації. Очікується, що наукові організації, що беруть участь у семінарі, в майбутньому долучаться до розробки та реалізації «Програми наукової підтримки зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС». 

Семінар МАГАТЕ
Семінар МАГАТЕ
Семінар МАГАТЕ
Семінар МАГАТЕ
Семінар МАГАТЕ
Семінар МАГАТЕ

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим