1 листопада закінчився дводенний візит делегації представників компанії TEPCO (ТЕПКО, з англ.: Tokyo Electric Power Company Holdings, Incorporated).

Метою візиту стало ознайомлення з досвідом Чорнобильської АЕС у подоланні наслідків аварії.

«Наша аварія [на АЕС Фукусіма — ред.] трапилася шість з половиною років тому, а Чорнобильська АЕС вже має тридцятирічний досвід. Одне з вражень — у вас на майданчику дуже успішно пройшли заходи по дезактивації, оскільки багато робітників знаходяться на майданчику без спеціального захисту. А також ви значно поліпшили умови праці поблизу 4 енергоблоку і нового безпечного конфайнмента», — коментує візит один з делегатів — старший радник ТЕРСО з ядерних питань Такафумі Анеґава.

«Після аварії наша компанія отримала безліч рекомендацій від різних іноземних фахівців, у тому числі і від фахівців Чорнобильської АЕС. Наприклад, поради, що стосуються зменшення дозових навантажень або поширення радіації», — продовжує радник.

«Під час нинішнього візиту багато ваших фахівців рекомендували дуже прості заходи, які проводила ЧАЕС, і ці заходи дають свої плоди. Ваш тридцятирічний досвід показує нам, як нескладні, але цілеспрямовані дії приносять результат. Ми хочемо застосувати ваші рекомендації при ліквідації наслідків аварії в Японії».

Пан Такафумі підкреслив, що в АЕС Фукусіма і Чорнобильської АЕС є загальні завдання, тому співпраця і взаємодопомога між станціями повинні тривати. «Ми отримуємо від вашої станції значну підтримку і допомогу. Я думаю, що ми повинні і надалі зміцнювати наше міжнародне співробітництво», — резюмував він.

Під час візиту делегація ТЕРСО відвідала сховище відпрацьованого ядерного палива №2 і заводи з поводження з рідкими і твердими радіоактивними відходами.

Візит делегації ТЕРСО
Візит делегації ТЕРСО
Візит делегації ТЕРСО
Візит делегації ТЕРСО
Візит делегації ТЕРСО
Візит делегації ТЕРСО

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим