9 листопада основні об'єкти Чорнобильської АЕС відвідав Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон. На майданчику його супроводжував генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін та голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Делегація на чолі з Віце-прем’єром оглянула колишній майданчик монтажу Арки. Тут генеральний директор коротко презентував можливі плани його використання. За словами генерального директора, майданчик міг би стати місцем розміщення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) або слугувати його резервним місцем у разі вичерпування основного.

Майданчик має усі необхідні комунікації та спеціально підготовлений фундамент, що витримував будівництво 36000-тонної арки. Таким чином, розміщення ЦСВЯП саме тут могло б значно зменшити витрати на його будівництво та експлуатацію. 

Делегація відвідала машинний зал першої черги ЧАЕС (енергоблоки 1, 2), де Ігор Грамоткін ознайомив Віце-прем'єра із ходом робіт зі створення сховища радіоактивних відходів (РАВ), утворених у результаті зняття станції з експлуатації.

За попередніми планами, сховище буде розташоване у боксі турбогенератора №1 і може вмістити 16 000 (3 200 куб. м) бочок місткістю 200 л з високо, низько та середньо активними довгоіснуючими відходами. Крім цього, сховище передбачає повний цикл поводження з відходами, а саме: ділянки дозиметричного контролю, сортування, фрагментації, дезактивації,  упаковки, переробки та, власне, зберігання. 

Генеральний директор запевнив Віце-прем’єр-міністра, що у разі потреби у решті боксів турбогенераторів машинного залу ЧАЕС можна створити подібні сховища для розміщення українських РАВ. 

Останнім об'єктом у програмі візиту пана Кістіона стало сховище відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2) — об'єкту, що побудований для підготовки до зберігання та зберігання відпрацьованого ядерного палива, що накопичилося у ході експлуатації ЧАЕС (більше 21 тисячі відпрацьованих тепловиділяючих збірок). 

У супроводі керівництва ДСП ЧАЕС та компанії Holteс — головного підрядника з будівництва — Віце-прем'єр-міністр ознайомився із ходом «холодних» випробувань та побував у ключових приміщеннях СВЯП-2: приміщенні підготовки пеналів з відпрацьованим паливом до зберігання, «гарячій камері» та приміщенні прийому вагона-контейнера.

Директор ДСП ЧАЕС та Віце-прем'єр-міністр
Делегація у машинному залі
Бокс турбогенератора
Візит на СВЯП-2
Гаряча камера СВЯП-2
Візит на СВЯП-2

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим