Держатомрегулювання видало Чорнобильській АЕС сертифікат, яким затвердило конструкцію пакувального комплекту 700-001.720.14.00.00 для перевезення відпрацьованих тепловидільних збірок і відпрацьованих додаткових поглиначів реакторів РВПК-1000.

Даний комплект є складовою частиною транспортного вагона-контейнера ТК-700 і призначений для завантаження, транспортування та вивантаження транспортного передавального чохла з 9 відпрацьваними тепловидільними збірками або з аналогічною кількістю відпрацьованих додаткових поглиначів загальною масою до 1800 кілограмів.

Пакувальний комплект 700-001.720.14.00.00 розроблено Славутицькою філією ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», а вироблено його на заводі компанії «Шкода» (Чеська Республіка).

Сертифікат видано у відповідності до вимог ст. 6 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» та нормативного акту «Про порядок видачі сертифікатів щодо безпечного перевезення радіоактивних матеріалів». Він є свідченням того, що конструкція пакувального комплекту 700-001.720.14.00.00 та його радіоактивний вміст відповідає вимогам, встановленим Правилами ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів.

Отримання сертифікату відповідності є важливим етапом реалізації проекту будівництва СВЯП-2, оскільки засвідчує, що дане обладнання під час експлуатації здатне забезпечити безпечність операцій із завантаження, транспортування та вивантаження відпрацьованого ядерного палива.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим