Фінансова та бюджетна звітність Чорнобильської АЕС у цілому забезпечує надання достовірних даних щодо надходжень та витрат бюджетних коштів на ЧАЕС. Про це йшлося на засіданні Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, де було розглянуто звіт Рахункової палати України (РПУ) щодо діяльності ДСП ЧАЕС.

Зокрема, результати проведеного РПУ аудиту засвідчили, що усі суми — як від державного бюджетного цільового фінансування, так і від міжнародної технічної допомоги — повною мірою показані у звітності ДСП «Чорнобильська АЕС».

«На станції забезпечено цільове використання виділених з державного бюджету коштів, яке повністю відповідає вимогам Порядку перерахування внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття», а також Порядку використання коштів, передбачених у бюджеті країни для підтримки у безпечному стані енергоблоків ЧАЕС та об'єкта «Укриття» і здійснення заходів щодо підготовки до зняття станції з експлуатації» — зазначено у звіті.

Фінансовий аудит, проведений РПУ, виявив у фінансовій звітності ЧАЕС і незначні помилки та відхилення, які сумарно становлять 0,01% валюти балансу. Однак у звіті підкреслено, що дані недоліки жодним чином не викривляють інформації про загальний фінансовий стан підприємства.

Згідно з висновком Рахункової палати України, внутрішнє середовище, створене ДСП ЧАЕС, є достатньо надійним для складання достовірної бюджетної та фінансової звітності, а також спроможним мінімізувати ризики та сприяти досягненню визначених підприємством цілей.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим