26 квітня майданчик Чорнобильської АЕС відвідав Президент України Петро Порошенко. Візит відбувся у рамках заходів до 32-ї річниці аварії на ЧАЕС. 

Першим об'єктом, на який прибув Президент стало сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (далі: СВЯП-2). Об'єкт призначений для прийому, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ядерного палива), які накопичилися на Чорнобильській АЕС за час її експлуатації. На даний момент у сховищі встановлено все основне технологічне обладнання і тривають «холодні» випробуваня. 

На СВЯП-2 генеральний директор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін та головний інженер проекту підвищення безпеки Андрій Савін ознайомили Президента з ходом робіт на об’єкті. 

Після візиту на СВЯП-2 Петро Порошенко поклав квіти до пам'ятника Героям Чорнобиля та вручив державні нагороди ліквідаторам аварії — працівникам ЧАЕС. У промові Президент підкреслив: «Я щойно проекзаменував стан готовності сховища відпрацьованого палива. І лише принципова позиція експлуатантів, за твердими директивами Уряду, забезпечує гарантовану якість і безпеку функціонування цього надважливого підприємства у майбутньому».

Згодом відбулася нарада з питань відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, та удосконалення державної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами. У ній взяв участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова Київської ОДА Олександр Горган, Голова державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук, керівництво НАЕК «Енергоатом», Чорнобильської зони відчуження та її основних підприємств. В ході наради Петро Порошенко нагадав, що минулого тижня Верховна Рада України прийняла у першому читанні Закон «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС».

«Впевнений в тому, що той прогрес, який продемонстрований за останні чотири роки був безпрецедентний. Це відзначається і в оцінках наших міжнародних партнерів, донорів, держав ЄС, США, ЄБРР», — повідомив Президент та додав, що ці зміни дозволять продовжити роботи з консервації трьох блоків; ввести в експлуатацію нове сховище відпрацьованого ядерного палива та об'єкти для поводження з радіоактивними відходами.

Підводячи підсумки, Голова держави підкреслив, що йому дуже імпонує, як останнім часом змінилася тональність нарад, що стосуються чорнобильських питань: якщо раніще мова йшла виключно про трагедію і пам'ять про неї, то зараз є чітке розуміння, що треба робити і чия це зона відповідальності.  

Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України
Візит Президента України

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим