Історична довідка

РеакторУ підприємств, як і в людей, долі складаються по-різному. На своему шляху Чорнобильська атомна електростанція знала часи великого піднесення і спаду, загального захоплення і збайдужіння, наче доля вкотре прагнула показати всім, що життя — заполюсоване.

Станції пощастило бути первістком української атомної енергетики, давши 26 вересня 1977 року перший струм. Вона працювала у складі одного, потім двох, трьох і нарешті чотирьох енергоблоків-мільйонників. Після резонансної події 1986 року відлік у шерезі діючих блоків пішов у зворотньому напрямі: три, два, один... жодного.

Більш як 300 мільярдів чорнобильських кіловат-годин електроенергії викарбувані незаперечним фактом на скрижалях вітчизняної економіки. Складний сюжет створення, розвитку, експлуатації і закриття Чорнобильської АЕС назавжди залишиться згустком фактів світової енергетики та світової історії на зламі другого і третього тисячоліть.

Характерними рисами працівників ЧАЕС були і залишаються вміння мобілізуватися на виконання найскладніших завдань, високий професіоналізм, бажання працювати на благо народу. Тут забезпечується спадкоємність у роботі персоналу. Кращі людські і професійні якості, виявлені першим поколінням чорнобильців у час ліквідації аварії та ії наслідків, мають продовження в діяльності нового покоління, яке за покликом серця прибуло працювати на Чорнобильську АЕС з різних куточків колишнього СРСР. Станція і місто енергетиків Славутич давно є для цих людей рідною домівкою, а прагнення гарантувати безпеку експлуатації ядерного об'єкта — життєвим кредо.

Персоналу ЧАЕС протягом останніх років доводиться працювати, так би мовити, на планетарній видноті. По суті, кожен його крок потрапляє в поле зору світової громадськості, політики, науки, різних вітчизняних і міжнародних контролюючих органів. Електростанцію постійно відвідують високі гості — керівники держав, урядів, міжнародних організацій, парламентарії Європи, Америки та інших континентів, видатні вчені і фахівці.

Чорнобильська АЕС у відповідності з домовленостями, викладеними у Меморандумі про взаєморозуміння між урядами "великої сімки", Комісією ЄС і Урядом України, 15 грудня 2000 року остаточно зупинила свої енергоблоки. Вона припинила виконання генеруючої функції, проте й надалі гарантуватиме ядерну і радіаційну безпеку на всіх етапах закриття, які триватимуть багато років, створюватиме виробничі об'єкти для безпечного виведення блоків з експлуатації, гарантуватиме перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему, пом'якшуватиме соціально-економічні наслідки дострокового закриття енергоблоків.

Найближчі події

26 квітня 1986 року в 01 год. 23 хв. 40 с. за московським часом в ході проведення проектних випробувань однієї з систем забезпечення безпеки сталася аварія на енергоблоці № 4 Чорнобильської АЕС
У травні 1970 р. були розпочаті роботи з підготовки (розмітки) котловану під 1-й енергоблок Чорнобильської АЕС.

Розсилка новин