НБК: радіаційний контроль за допомогою дрона

У 2017 році, після встановлення арки у проектне положення, персоналом цеху радіаційної безпеки (далі: ЦРБ) було виконано роботи з вимірювання потужності дози у ближній зоні нового безпечного конфайнменту. (далі: НБК). Ці роботи були виконані з метою оцінки ефективності протирадіаційного захисту. Читайте більше тут.

У 2018 році персонал ЦРБ продовжує виконувати подібні роботи, щоб визначити потужність дози навколо НБК. Зараз вимірювання проводяться біля північної та південної сторін арки.

Як повідомив заступник начальника ЦРБ Леонід Яковенко, спосіб виконання вимірювань лишився таким самим, як і у вересні 2017-го — з використанням безпілотного літального апарату. Тільки зараз у якості засобу дозиметричного контролю ЦРБ використовує радіодозиметри «МініТрейс», які кріпляться до корпуса дрона і виводяться на задану точку контролю. Вимірювання потужності дози виконується на висотах 30, 60 і 90 метрів над рівнем території проммайданчика.

Головна ціль вимірювань — визначення потужності дози на висотах. У майбутньому це дасть можливість порівняти результати, отримані зараз, із результатами, що будуть отримані після виконання робіт з демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття». Початок демонтажу заплановано на 2019 рік.

На ЧАЕС триває місія Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції

Протягом тижня, з 14 по 18 травня, на Чорнобильській АЕС працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (далі: ВАО АЕС) із розгляду методології та практики визначення нуклідних векторів.

Актуальність теми, обговорюваної на місії, обумовлена наявністю у складі радіоактивних матеріалів Чорнобильської АЕС важко вимірюваних радіонуклідів. ЧАЕС планує визначати їх активність за допомогою поєднання вимірювання активності ключових радіонуклідів прямим методом і розрахунку активності важковимірюваних радіонуклідів з використанням попередньо визначеного масштабуючого коефіцієнта, тобто методом нуклідного вектора.

Ця тема важлива для ЧАЕС у двох аспектах. Перший аспект пов’язаний із введенням в експлуатацію Промислового комплексу з поводження з твердими радіоактивними відходами (далі: ПКПТРВ). Проблему було виявлено у 2015 році під час проведення II етапу введення в експлуатацію ПКПТРВ, за результатами якого було визначено, що активність низки нуклідів, зокрема, U, Pu, Am, невірно визначається наявною системою радіаційно-технологічного контролю, і, у підсумку, не дозволяє скласти відповідний паспорт на упаковку радіоактивних відходів (далі: РАВ).

Другий аспект проблеми пов’язаний із роботами за проектом зі створення установки для звільнення матеріалів від регулюючого контролю, який реалізується за підтримки Європейської Комісії. Для отримання достовірних результатів щодо важко вимірюваних радіонуклідів також необхідне використання методу нуклідного вектора.

Міжнародна конференція INUDECO 2018

25–27 квітня 2018 року у Славутичі в рамках заходів до 32-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС відбулася ІІІ Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 18.

Конференція проводилася з метою розгляду проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом. 

Учасниками конференції стали 215 представників з Білорусі, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України, Франції, Чехії, Японії від 65 урядових та неурядових, наукових, навчальних установ. Прозвучало 90 доповідей. 

Співорганізаторами події у 2018 році були виконавчий комітет Славутицької міської ради та Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України, безпосереднім організаційним комітетом виступило КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.

Партнерами конференції стали: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція», Державна науково-дослідна установа  «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології», Славутицька філія Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, Відокремлений підрозділ державного підприємства «НАЕК Енергоатом» «Атомремонтсервіс», Консорціум «NOVARKA», компанія «Digital Data Pro».  

Будьмо разом у День вишиванки!

Я, Новіков Олександр, 17 травня о 12 годині у День вишиванки запрошую тебе на площу перед АПК-1!

Вишиванка — це наш генетичний код, який ми передаємо від пращурів до нащадків.

Будьмо разом 17 травня! Приходь!

Перші 12 собак було вивезено з майданчика НБК

27 квітня працівниками Фонду чистого майбутнього, Чорнобильської АЕС та компанії «НОВАРКА» було вивезено 12 цуценят з майданчика будівництва нового безпечного конфайнменту.

Процес відбувається у рамках 5-річного проекту «Собаки Чорнобиля» зі стерилізації та вакцинації собак Чорнобильської зони відчуження, який почався у 2017 році. Мета проекту — шляхом стерилізації тварин зменшити їх популяцію природним шляхом, тим самим створити безпечніші умови для працівників Чорнобильської АЕС та зони відчуження.

Процес вивезення собак коментує співзасновник Фонду Лукас Хіксон: «Ми отримали дозвіл на проведення робіт з вивезення цуценят з території ЧАЕС з їх подальшим перевезенням у США для прийняття в сім'ї, де вони знайдуть свій постійний дім. Сьогодні ми заберемо з локальної зони 12 цуценят. В цілому ж ми хочемо вивезти близько 200 цуценят для прийняття їх у сім'ї».

«Собаки пройдуть дозиметричний контроль, ми їх відмиємо і відвеземо в Славутич, де вже організовано притулок для цуценят на території кінно спортивної бази. Там вони перебуватимуть протягом наступних 45 днів.

У нас є спеціально навчені інструктори для щоденного догляду за ними, а по вихідним люди зможуть приходити туди й грати з цуценятами. Все для цього готово. У червні ці собаки полетять з нами в США, де ми влаштуємо їх в сім'ї та знайдемо їм постійні домівки», — ділиться планами пан Хіксон.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим