Завдяки спрощенню процедури відвідати Чорнобильську АЕС стало набагато простіше

Тепер кожен охочий зможе побачити як сьогодні працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему!

«ЧАЕС стає ще одним об’єктом зони відчуження, який зможуть відвідати всі охочі. Це дасть можливість відвідувачам отримати повне уявлення про роботу станції та про проекти, які реалізуються на промисловому майданчику. Тому ми вирішили слідувати принципу «краще один раз побачити, ніж сто разів почути», — розповідає голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Основна увага буде приділятися заходам безпеки для відвідувачів, які будуть забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту та проходитимуть обов’язковий дозиметричний контроль.

Під час візиту відвідувачі зможуть пройти слідами працівників станції. Повному зануренню в атмосферу АЕС сприятиме навіть дорога на об’єкт, адже добиратися до станції будуть з міста Славутич тією ж електричкою, якою щодня працівники ЧАЕС їдуть на роботу.

Знайомство з роботою станції почнеться з контрольно-пропускного пункту «Семиходи», де розміщується найбільший санітарний пропускник ЧАЕС. Після проходження контролю відвідувачам покажуть, чим живе станція сьогодні. До базового маршруту входить відвідування багатьох об’єктів: від захисних споруд на випадок надзвичайних ситуацій до місцевої їдальні.

Завершено черговий важливий етап в будівництві НБК

Відповідно до затвердженого проекту НБК в місцях приляганнях східної  торцевої стіни Арки до існуючих конструкцій блоку В головного корпусу другої черги ЧАЕС встановлюється герметична мембрана. Мембрана служить розділювальним бар'єром між зовнішнім середовищем і внутрішнім радіоактивно забрудненим простором. Кріплення мембрани на конструкції блоку В здійснюється за допомогою спеціальних металевих анкерів герметизації.

З метою встановлення анкерів герметизації раніше були виконані підготовчі роботи з видалення сторонніх предметів і, частково, післяаварійного шару бетону для забезпечення рівної основи під анкери.

Для закріплення анкерів в проектному положенні в перекритті блоку В на відм. +75.58, +72,10, +67,66 в серпні 2017 року було розпочато складні роботи з свердління отворів під кріпильні деталі анкерів.

Конференція INUDECO 2018

25-27 квітня у місті Славутич відбудеться ІІІ Міжнародна конференція INUDECO 2018. 

Тема конференції: «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища». 

Конференція проводиться з метою розгляду проблем та перспектив, підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та поводження з радіоактивно відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Реєстрація на конференцію відкрита до 10 квітня 2018 року.

Детальну інформацію Ви знайдете на офіційному сайті конференції http://inudeco.pro 

У минулому році Чорнобильська АЕС взяла участь у конференції. Як це було, читайте тут

Візит заступників головних інженерів АЕС України

22 лютого Чорнобильську АЕС відвідали представники Ради заступників головних інженерів атомних електростанцій України.

Рада створена оператором АЕС України компанією «Енергоатом» для реалізації єдиної політики у сфері поводження з радіоактивними відходами (далі: РАВ) та обміну досвідом між вітчизняними АЕС.

У рамках візиту на ЧАЕС делегація відвідала основні об'єкти Чорнобильської АЕС, пов'язані з поводженням із РАВ: сховище відпрацьованого ядерного палива №2 і заводи з переробки твердих та рідких радіоактивних відходів. Також представники Ради відвідали майданчик будівництва нового безпечного конфайнменту.

Засідання Ради триває з 19 по 23 лютого у місті Славутич на майданчику відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» «Атомремонтсервіс».

Оголошення про намір передати в оренду майно ДСП ЧАЕС

ДСП “Чорнобильська АЕС” має намір передати в оренду наступне майно, яке належить до державної власності.

Об'єкти оренди:
1. частина металевого майданчика площею 2,0 м² башти РРЛ “Комплексу будівель та споруд майданчика СВЗ-3” на відмітці 41,50 м.
2. частина металевого майданчика площею 2,0 м² башти РРЛ “Комплексу будівель та споруд майданчика СВЗ-3” на відмітці 50,30 м.

Адреса об'єктів оренди: 07101, Київська обл., м. Славутич, проїзд Каштановий, 2. Реєстровий номер за ЄРОДВ 14310862.23.ИБЧСФВ381.

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим