Модернізація системи дозиметричного контролю

Проєкт фінансується Європейським Союзом.

Мета проєкту: модернізація системи дозиметричного контролю в зоні відчуження та моніторингу навколишнього середовища (радіаційного) на Комплексі «Вектор» та ПЗРВ «Буряківка».

Завдання проєкту:

  • Розробка проєктів і закупівельної документації для модернізації систем моніторингу навколишнього середовища на Векторі та Буряківці, а також систем дозиметричного контролю на ЧАЕС та в межах зони відчуження загалом (включаючи забруднення, що переноситься автомобілями).
  • Аналіз наявних систем на їх відповідність вимогам безпеки України та найкращій міжнародній практиці.
  • Розробка заходів з удосконалення систем.
  • Розробка технічних специфікацій, на основі яких будуть виконуватись першочергові заходи з удосконалення систем (які включають в себе транспортування, встановлення, тестування та введення в експлуатацію).

Результати реалізації:

В частині модернізації системи радіаційно-дозиметричного контролю ЧАЕС проведено аналіз існуючої системи, розроблено заходи із її удосконалення, виконано загальну оцінку. З урахуванням обмеженості фінансування наступної фази проєкту та у зв’язку з великим обсягом робіт проєкт для ЧАЕС було розділено на два ЛОТи:

ЛОТ-1 — закупівля обладнання для переоснащення лабораторії індивідуального дозиметричного контролю на ЧАЕС, а також закупівля індивідуальних дозиметрів.
ЛОТ-2 — закупівля додаткових дозиметрів для контролю кришталика ока та кінцівок.

Розроблено та погоджено Держатомрегулюванням України: 

  • Проект  В2 - Чорнобильська АЕС. Технічне переоснащення системи радіаційно-дозиметричного контролю.
  • В2-ЛОТ-1: Обладнання індивідуального дозиметричного контролю з використанням оптично-стимульованої люмінесценції. Технічна специфікація на поставку обладнання.
  • В2-ЛОТ-2: Обладнання індивідуального дозиметричного контролю з використанням оптично-стимульованої люмінесценції. Технічна специфікація на поставку обладнання.

 

 

Найближчі події

15 серпня 1972 р. у фундамент головного корпусу Чорнобильської АЕС було закладено перший кубометр бетону
15 серпня 1972 року прийнято рішення про будівництво другої черги ЧАЕС в 1976-1981 роках

Розсилка новин