Місто Славутич відвідали голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк та міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник

 

14 жовтня місто Славутич з робочим візитом відвідали голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк та міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник.
Гості взяли участь у роботі 46-ї, заключної сесії Славутицької міської ради 5-го скликання. На сесії голови Славутицьких міських осередків політичних партій під гаслом «Славутич обирає демократію» підписали Меморандум щодо проведення чесних виборів без фальсифікацій відповідно до міжнародних стандартів і законодавства України, сповідуючи європейські принципи інновацій та доброго врядування на місцевому рівні та Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади.

Згодом у приміщенні зали урочистих подій відбулася нарада, на якій були присутні депутати, соціально активні славутичани, керівники підприємств та установ міста. У своєму виступі керівник області дав коротку характеристику нинішнього соціально-економічного стану Київщини та перспектив розвитку області, акцентувавши увагу на проблемах та шляхах їх вирішення. Була розглянута Програма спільного плану дій щодо вирішення соціально-економічних проблем міста Славутича у 2011 році — році 25-річчя Чорнобильської катастрофи, де обговорені початок будівництва в місті Славутичі 200-квартирного будинку для працівників Чорнобильської АЕС та жителів міста Славутича, фінансового забезпечення ремонту доріг, створення Всеукраїнського учбового центру з підготовки персоналу до робіт на ядерних об'єктах, зняття їх з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами. У програмному документі передбачається вирішення питання щодо розміщення наукового дослідницького ядерного реактора на території міста Славутича та сприяння реалізації відповідної концепції, затвердженої урядом України. Обговорювалося питання добудови готелю на привокзальній площі Славутича, що, насамперед, потрібно для переміщення частини персоналу ЧАЕС із зони іонізуючого випромінювання до міста.
Крім того, у рамках наради на численні запитання депутатів та представників ЗМІ відповів міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник. Зокрема, він однозначно спростував досить болісну для мешканців малих міст інформацію щодо скорочення у їхніх медичних закладах посад вузьких спеціалістів. Міністр також підкреслив, що місцеві медико-санітарні частини, подібні до славутицької, гостро потерпають від нестачі кадрів, і вирішення цієї проблеми також буде під пильною увагою держави.
Після сесійного засідання міський голова Володимир Удовиченко зробив для гостей короткий екскурс по Славутичу з відвідуванням заводу з виготовлення люмінесцентних світильників «Світлові технології» ТОВ «Компанія «Вітава». Відбулася зустріч з колективом заводу та представниками засобів масової інформації.
Голова облдержадміністрації разом з Міністром охорони здоров'я взяли участь у нараді медико-санітарної частини №5 з обговорення проекту оптимізації мережі державного медичного закладу та покращення медичного обслуговування працівників Чорнобильської АЕС та жителів міста Славутича. Зокрема йшлося про оптимізацію програми „Біомед”, обговорювалося питання медичного страхування для працівників ЧАЕС.
Столичні гості, міській голова Славутича Володимир Удовиченко та генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін поклали квіти до пам'ятного знаку Героям Чорнобиля.