Є перший метал для арки!

На митні склади проммайданчика Чорнобильської АЕС поступила перша партія, 149 тонн металоконструкцій, призначених для центрального сегменту Арки першого підйому. Конструкції виготовлені на італійському заводі "Чимолаі" і доставлені в Україну залізничним транспортом.

Як повідомив головний інженер проекту "План здійснення заходів на об'єкті "Укриття" Володимир Каштанов, друга партія, 1030 тонн, 14 березня завантажена на судно в Італії і буде доставлена в Україну морським шляхом. 20-25 березня цю партію чекають в одеському порту. Після розвантаження її доставлять автотранспортом на чорнобильський майданчик.

Фізичні роботи з монтажу конструкцій Арки почнуться у квітні 2012 року на монтажній платформі, спеціально для цього побудованій в локальній зоні об'єкта " Укриття". Всього для будівництва арочної конструкції НБК в Україну буде ввезено більше 20 000 тонн металоконструкцій.

Нагадаємо, що Новий безпечний конфайнмент - це багатофункціональний комплекс для перетворення об'єкта " Укриття" в екологічно безпечну систему. До його складу входить:
- основна споруда, яка включає арочну конструкцію, проліт якої в напрямі північ-південь складає 257,44 м, висота 108,39 м, довжина 150 м, фундаменти, західну і східну торцеві стіни, необхідні забезпечуючі та допоміжні системи;
- технологічний корпус, який включає ділянки дезактивації, фрагментації і упакування, саншлюзи, майстерні та інші технологічні приміщення;
- допоміжні споруди.

Для забезпечення ядерної, радіаційної і загальнопромислової безпеки НБК та його ефективної роботи із залученням мінімальної кількості оперативного персоналу передбачається створення Інтегрованої системи управління НБК.
До її складу увійдуть системи  контролю радіаційної безпеки, сейсмічного контролю, контролю стану будівельних конструкцій, технологічні системи поводження з радіоактивними відходами і паливовмісними матеріалами.
Також будуть створені системи пожежної безпеки і фізичного захисту, змонтовані мережі зв'язку і телебачення. Для забезпечення демонтажу нестабільних конструкцій буде змонтовано кранове устаткування.

Шляхом будівництва НБК досягається:
- підвищення рівня радіаційної безпеки; цілісність оболонки НБК обмежує радіаційний вплив на населення, персонал і навколишнє середовище на період експлуатації 100 років;
- зменшення вірогідності аварійного обвалення за рахунок демонтажу нестабільних конструкцій;
- зменшення наслідків аварійного обвалення за рахунок захисних і несучих конструкцій та систем контролю усередині НБК;
- підвищення ядерної безпеки ОУ за рахунок виключення попадання атмосферної вологи на скупчення ПВМ, що значно знижує ризик виникнення ланцюгової самопідтримуваної реакції;
- забезпечення реалізації стратегії перетворення ОУ в екологічно безпечну систему за рахунок довговічності конструкцій НБК, можливості здійснення демонтажу нестабільних конструкцій існуючого "Укриття" і вилучення паливовмісних матеріалів.

Безпечний конфайнмент у вигляді багатофункціонального об'єкта з терміном служби 100 років в майбутньому дасть можливість здійснити вилучення паливовмісних матеріалів, їх кондиціонування для подальшого безпечного зберігання.