Росатом - Славутичу

Державна корпорація з атомної енергії «Росатом» виділяє 100 тис. доларів на будівництво храму в Славутичі. Про це 15 жовтня під час візиту в Славутич і відвідування промислового майданчика Чорнобильської АЕС заявив керуючий справами громадської організації «Союз «Чорнобиль» Росії Андрій Кіріян.

З проханням про надання допомоги в будівництві храму в місті атомників адміністрація Чорнобильській АЕС звернулася в травні поточного року. Розглянувши прохання і прийнявши позитивне рішення, керівництво «Росатома» звернулося в Загальноросійський союз громадських організацій «Союз «Чорнобиль» Росії з пропозицією взяти на себе функцію передачі коштів на будівництво та здійснення громадського контролю за ними.

Між двома цими організаціями існує давнє й тісне співробітництво, і подібний проект в практиці взаємовідносин громадської організації та державної корпорації - не перший. Так, на прохання «Союзу «Чорнобиль» у свій час «Росатомом» були виділені кошти на реконструкцію меморіалу на Митинському кладовищі у Москві. Громадська організація, у складі якої 89 регіональних відділень, взяла на себе контроль за витрачанням виділених коштів, гарантуючи зі свого боку, що «жодна копійка на сторону не піде».

Гроші, які «Росатом» виділив для Славутича, спочатку передбачалося використати на придбання металу та виготовлення конструкцій куполів храму. Однак купола в даний час біля храму вже є - вони придбані на кошти, - а це понад 500 тис. грн. - Зібрані працівниками Чорнобильської АЕС. Тому гроші, які передадуть росіяни, будуть використані для виконання інших робіт, наприклад, облаштування покрівлі або периметра храмової споруди.