Держатомрегулювання України розпочала виконання державної експертизи

Державна інспекція ядерного регулювання України в листопаді поточного року розпочала виконання державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки проекту ДСП ЧАЕС «Новий безпечний конфайнмент (НБК). Пусковий комплекс - 1 (ПК-1). Ліцензійний пакет – 6 (ЛП-6). Проект «Захисна споруда з технологічними системами життєзабезпечення та необхідною інфраструктурою».

Експертиза виконується за запитом ДП «Укрдержбудекспертиза» як складова частина експертизи зазначеного проекту, який також буде розглянуто на відповідність вимогам з будівельних питань, пожежної безпеки, санітарного законодавства, екології та охорони праці.

Завершення експертизи ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ліцензійного пакету ЛП-6 очікується до кінця 2012 року.

Довідково. Ліцензійний пакет ЛП-6: проект першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» (ПК-1 НБК) в цілому, який включає в себе Ліцензійний пакет ЛП-5 (Арка НБК, фундаменти Арки, обшивка, система основних кранів, структурні елементи) та технологічні системи життєзабезпечення і необхідну інфраструктуру.
Проект ПК-1 НБК в частині Ліцензійного пакету ЛП-5 в листопаді 2011 року пройшов комплексну експертизу та на початку грудня 2011 року був затверджений Міністерством надзвичайних ситуацій України.

Підрядник ДСП ЧАЕС СП «Новарка» виконує роботи в рамках ЛП-5.

Прес-служба Держатомрегулювання України