Чергове досягнення у будівництві НБК

24 листопада 2012 року на майданчику об'єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС був виконаний перший підйом східної частини Арки вагою 5300 тонн на 22 м, що стало черговим досягненням у будівництві нового безпечного конфайнмента. Всього для східної частини арки буде виконано 3 підйоми.

23 листопада була проведена повна перевірка металоконструкцій арки і системи піддомкрачування, а також виконано навантаження даної системи на 100% шляхом підняття арки на 100 мм. Після чого зроблений контроль працездатності системи піддомкрачування та геодезійна зйомка положення металоконструкцій арки і фундаментів.

Підйомні операції виконуються за допомогою 40 тросових гідравлічних домкратів, які розміщені на 10 підйомних баштах, кожна заввишки 45 м.

До першого підйому Арки був виконаний величезний обсяг підготовчих робіт. Проведена очистка території від дерев, чагарників і будівельного сміття після демонтажу будівель і споруд. Вивезено з промислового майданчика об'єкта «Укриття» понад 57 733 м3 технологічних матеріалів і твердих РАВ. Виконано будівництво фундаментів Арки і підйомних веж, а також платформи монтажної зони площею 57667 м2.