Щодо стану нової вентиляційної труби

У серпні 2012 року ДСП «Чорнобильська АЕС» повідомило про виявлення тріщин в окремих елементах конструкції нової вентиляційної труби (НВТ). Зараз НВТ ще не введена в експлуатацію і знаходиться під відповідальністю будівельного Підрядника. Проводиться періодичний контроль стану елементів металоконструкцій НВТ.

Для визначення причин утворення тріщин і розробки рекомендацій щодо їх усунення декілька українських і міжнародних спеціалізованих експертних організацій проводять комплексні дослідження металоконструкцій нової вентиляційної труби на ЧАЕС. Частина звітів вже представлена Замовнику та аналізується проектною організацією. Як тільки експерти погодять корінні причини утворення тріщин, проектній організації, що здійснює авторський нагляд за будівництвом, будуть видані рекомендації по їх усуненню.

Автор проекту визначить конкретне рішення з ремонтних робіт, після чого ДСП ЧАЕС випустить Технічне рішення щодо усунення дефектів і направить його на узгодження в Регулюючі органи України.

Оскільки цей процес ще не завершений, передчасно робити будь-які висновки щодо причини виникнення тріщин та встановлювати заходи щодо їх усунення.