МАГАТЕ продовжить підтримку України в галузі поводження з РАВ та зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС

 

З 28 по 30 січня в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні відбулася технічна нарада, на якій розглядалися питання реалізації проекту технічного співробітництва UKR9030 «Надання допомоги для українських підприємств в діяльності по зняттю з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, поліпшення можливості безпечного поводження з РАВ в Україні і використанні кращого світового досвіду», а також планування підтримки на новий цикл технічного співробітництва 2014-2015 рр. У нараді взяли участь представники МАГАТЕ, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України та ДСП ЧАЕС.

Українською стороною була надана детальна інформація про стан робіт зі зняття з експлуатації блоків 1,2,3 ЧАЕС, поводження з радіоактивними відходами на ЧАЕС (включаючи об'єкт Укриття), а також статус діяльності щодо забезпечення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами в Україні та заходи, які необхідно передбачити для зміцнення національної стратегії поводження з відходами.

Учасниками наради виконана оцінка результатів реалізації цього проекту (UKR9/030) в 2012 році, визначені подальші технічні завдання і графік їх реалізації на 2013 рік.

Також в ході наради були узгоджені завдання та обсяги робіт на 2014-2015 роки. Запропонована концепція нового проекту, пов'язана з наданням допомоги МАГАТЕ Державному агентству України з управління зоною відчуження і ДСП ЧАЕС, в результаті обговорення була переглянута з урахуванням потреб обох організацій. Підготовлений проект схвалений представниками України і МАГАТЕ. Українські колеги приступлять до детального проектування проекту відповідно до пріоритетів, які вони узгодили.