На ЧАЕС працюють експерти провідних наукових інститутів

20 лютого на станції почали роботу експерти провідних наукових інститутів України - Київського «Енергопроекту» (КІЕП), НДІ будівельних конструкцій, НДІ «Стальконструкція» ім. Шимановського, Інституту проблем безпеки АЕС. Консультації з фахівцями цих інститутів ведуться ще з 15 лютого. Сьогодні відбудеться нарада безпосередньо на майданчику Чорнобильської АЕС. Очікується, що 23 лютого експерти дадуть свою оцінку причин обвалення, рекомендації з коригувальних і стабілізаційних заходів.

З 13 лютого на ЧАЕС працюють дві комісії з розслідування причин часткового руйнування будівельних конструкцій машинного залу. Одна - створена наказом генерального директора ДСП ЧАЕС, друга - згідно з приписом Держатомрегулювання України, до якої залучені представники державної інспекції з ядерної безпеки на ЧАЕС. Завдання комісій - проаналізувати ситуацію, яка привела до руйнування будівельних конструкцій, надати пропозиції щодо усунення наслідків, а також розробити і погодити з Держатомрегулювання України коригувальні заходи по поводженню з додатковими трапними водами і забрудненим пилом, які можуть утворитися за час, необхідний для відновлення пошкодженої покрівлі і бічних стін машзалу блоку №4.

В даний час робота обох комісій підходить до кінця, і в понеділок, 25 лютого, підготовлені комісіями звітні документи будуть надані керівництву ЧАЕС.