Перший заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев відвідав Чорнобильську АЕС.

Сьогодні, 22 лютого 2013 року, Чорнобильську АЕС відвідав Перший заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ) - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев.
Метою відвідування було проведення наради з питань розслідування події, що сталася 12 лютого 2013 в машинному залі блоку № 4 ЧАЕС, і розробки коригуючих заходів; ходу робіт зі спорудження нової вентиляційної труби (НВТ), а також з питань поводження з пошкодженим відпрацьованим ядерним паливом (ПВЯП).
Особливу увагу було приділено розслідуванню події, що сталася 12 лютого 2013 року. Перший заступник Голови ДІЯРУ - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України оглянув місце події, відвідав робочі місця оперативного персоналу, де ознайомився із записами в оперативних журналах (в тому числі за 12 лютого 2013 року), також йому була продемонстрована робота підсистем радіаційного та сейсмічного контролю Інтегрованої автоматизованої системи контролю об'єкта «Укриття», в тому числі дані за 12 лютого.
Михайло Гашев відвідав центральний зал другого блоку (ЦЗ-2), де ознайомився із ходом робіт зі звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), включаючи пошкоджене.
Після відвідування було проведено нараду за участю керівників ДСП ЧАЕС, в ході якої Першому заступнику Голови ДІЯРУ - Головному державному інспектору з ядерної та радіаційної безпеки України було повідомлено про хід розслідувань часткового руйнування частини покрівлі й стін машзалу блоку № 4, які ведуться комісіями ЧАЕС, представлений план заходів щодо зниження наслідків обвалення покрівлі та потенційних ризиків для існуючих конструкцій і персоналу.
Далі в ході наради керівництво ДСП ЧАЕС представило плановані заходи по введенню в експлуатацію НВТ. Після обговорення питань поводження з пошкодженим відпрацьованим ядерним паливом, Першим заступником Голови ДІЯРУ - Головним державним інспектором з ядерної та радіаційної безпеки України було узгоджено рішення про розміщення ПВЯП в існуючому сховищі відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1). На завершення наради, М. Гашев вручив керівництву ДСП ЧАЕС ліцензії на право здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов'язаних із забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки.