ЗПЖРОБудівництво ЗПРРВ фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
ЗПРРВ призначений для переробки рідких радіоактивних відходів, накопичених за час експлуатації та тих, що утворились в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних РРВ ОУ.
ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ протягом 10-річного періоду експлуатації. Його мінімальна проектна потужність - 2500 куб. м. необроблених РРВ на рік. Завод розміщується в межах периметра ЧАЕС, що охороняється, поблизу від сховища рідких відходів, з якими пов'язаний системою технологічних трубопроводів, прокладених у закритій естакаді.

До складу ЗПРРВ входять:
• установка по вилученню рідких радіоактивних відходів (РРВ) з існуючих сховищ;
• установка по транспортуванню - для транспортування РРВ на установку з переробки;
• установка з переробки - цементування РРВ з метою герметизації та іммобілізації.

Затверділі рідкі відходи у вигляді цементного компаунда - кінцевий продукт - упаковуються у 200-літрові бочки та в залізобетонних контейнерах перевозяться до місця довгострокового контрольованого зберігання кондиціонованих РАВ. Таким місцем є ЛОТ-3 ПКПТРВ.

[Image][Image]Стан виконання робіт:

Згідно розробленої «Стратегії завершення ЗПРРВ», всі роботи, необхідні для завершення проекту, були розділені на 4 пакети:

А - проектування та обґрунтування безпеки;
В - закупівля, монтаж, налагодження, випробування обладнання і заводу в цілому;
С - забезпечення роботи автоматизованих систем управління технологічними процесами;
D - експертно-консультаційні роботи.

За всіма пакетами робіт проведені тендерні процедури та укладені контракти відповідно до принципів і правил закупівель товарів та послуг ЄБРР. Роботи практично за всіма пакетами завершено. 

В даний час персонал ДСП ЧАЕС виконує роботи по підтримці експлуатаційного режиму роботи устаткування ЗПРРВ і технічне обслуговування устаткування, що забезпечують життєдіяльність об'єкту.

У 2014 році в рамках окремого дозволу на введення в експлуатацію проведені комплексні активні випробування, за наслідками яких:
- перероблено 5,1 м3 кубового залишку;
- вироблено 63 упаковки РАВ;
- направлено на захоронення в СОПСТРВ (спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів) 4 упаковки РАВ.

За результатами експертизи отримано окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ №000040/7 від 11.12.2014. Виконуються умови окремого дозволу на експлуатацію ЗПРРВ.

У зв'язку з введенням в дію нових будівельних норм виникла необхідність виконання додаткових робіт:
•реконструкції систем протипожежного захисту та блискавкозахисту;
•утеплення зовнішнє будівлі ЗПРРВ.

Без завершення даних робіт приймання об’єкта ЗПРРВ в експлуатацію є неможливим. Виконання вказаних робіт не забезпечене фінансуванням з боку ЄБРР, а для їх виконання за рахунок Державного бюджету Україну потрібно перезатвердження проекту. З метою коригування проекту ЗПРРВ з ПАТ КІЕП укладено договір № 301610 від 29.11.2016.

На даний час ЗПРРВ знаходиться на стадії незакінченого будівництва. Ведуться будівельно-монтажні роботи.

Наказом №211 від 21.03.2017 року введено «План заходів щодо введення в експлуатацію ЗПРРВ» який передбачив наступні заходи: коригування і експертизу проектної документації по реконструкції систем протипожежного захисту та блискавкозахисту; перезатвердження проекту ЗПРРВ; виконання будівельно-монтажних робіт; перевірку готовності об'єкта до експлуатації та оформлення акту готовності; отримання в Державній архітектурно-будівельній інспекціі сертифіката відповідності закінченого будівництвом об'єкта.

Коригування проекту було виконано згідно із завданням на проектування. Основна мета коригування – завершення проектних робіт для введення ЗПРРВ в експлуатацію.

Основним завданням при коригуванні проекту ЗПРРВ є:
- відображення рішень, які реалізовані на об’єкті;
- приведення окремих рішень до чинних нормативних документів;
- реалізація технічних рішень Замовника, пов’язаних з опаленням та підготовкою пари для ЗПРРВ у випадках непрацюючої пуско-опалювальної котельні.

ПАО КІЕП підготував Заяву про екологічні наслідки діяльності для проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів» (Коригування)».

Фахівцями ДСП ЧАЕС розглянуто та проаналізовано 14 окремих томів робочого проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів».

Отримано позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки.

Після усунення зауважень та внесення змін та доповнень до проектних матеріалів отримано позитивний висновок ДП «Укрдержбудекспертиза».

Проект затверджено наказом ДАЗВ за №107 від 02.08.2017.

07.08.2017, після проведення відповідних тендерних процедур, укладено договір підряду з будівельною компанією «Укрбудмонтаж» на виконання будівельних роботи по об’єкту ЗПРРВ.

Відповідно до Графіку виконання робіт станом на 03.11.2017:
- завершуються роботи з утеплення фасаду будівлі ЗПРРВ;
- продовжується монтаж електричних котлів для системи опалення ЗПРРВ;
- розпочато ремонт покрівлі будівлі, електромонтажні роботи по підключенню обладнання, підготовчі роботи для монтажу парогенератора, реконструкція систем протипожежного захисту та блискавкозахисту;
- розпочато розробку та узгодження програм пусконалагоджувальних робіт.

 

Заява про екологічні наслідки будівництва та експлуатації завода з переробки рідких радіоактивніх відходів (ЗПРРВ)

Заява про наміри щодо проекту «Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів» (Коригування)»

Заява про екологічні наслідки діяльності щодо проекту "Чорнобильська АЕС. Завод з переробки рідких радіоактивних відходів (Коригування)"

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим