15 листопада майданчик Чорнобильської АЕС відвідав голова  Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, англ. World Association of Nuclear Operators) Жак Регальдо́

Його супроводжували керівниця офісу голови ВАО АЕС Елізабет Терраль, директор Московського центру ВАО АЕС Василь Аксьонов, та представники НАЕК «Енергоатом». 

Першим об’єктом програми відвідування ЧАЕС стало сховище відпрацьованого ядерного палива №2. Заступник генерального директора Валерій Сейда у супроводі представників компанії HOLTEC — головного підрядника з будівництва — провели ознайомчу екскурсію ключовими вузлами об’єкта.

Згодом гості побували у головному корпусі ЧАЕС, де ознайомились із роботами зі зняття з експлуатації та планами щодо подальшого використання споруд ЧАЕС. Зокрема, у машинному залі Валерій Сейда ознайомив представників ВАО АЕС із проектом переобладнання боксів турбогенераторів у сховища радіоактивних відходів (РАВ). 

Також гості відвідали майданчик будівництва нового безпечного конфайнменту.

Генеральний директор Ігор Грамоткін під час зустрічі з делегацією відзначив, що співробітництво з ВАО АЕС є дуже важливим напрямком міжнародної діяльності підприємства. Участь у заходах, які організовуються ВАО АЕС, дає змогу обмінюватися досвідом і залучати до вирішення проблем ЧАЕС професійних та компетентних експертів.

«Роль ВАО АЕС полягає не у просуванні атомної енергетики, а в тому, щоб залишатися націленими на основи ядерної безпеки. Покладаючись на сильне, єдине і пильне співтовариство, місія ВАО АЕС полягає у підвищенні стандартів безпеки при експлуатації в усьому світі», — заявив раніше голова ВАО АЕС Жак Регальдо.

Також пан Регальдо́ запевнив, що після повернення з України керівництвом ВАО АЕС буде розглянута можливість розширення діяльності Асоціації у напрямку зняття з експлуатації. У першу чергу це пов’язане з тим, що у найближчому майбутньому значна кількість реакторів у світі припинятиме свою роботу і з часом їх число лише зростатиме. 

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують АЕС була створена у 1989 році. Передумовою її створення стала аварія на Чорнобильській АЕС. Вона змусила операторів переоцінити проблему безпеки АЕС і задуматися про необхідність міжнародного співробітництва. 

Чорнобильська АЕС є членом Асоціації з моменту її заснування і залишається ним після зупинки у 2000 році та початку робіт зі зняття з експлуатації. 

У 2011 році ВАО АЕС прийняла спеціальну резолюцію щодо статусу членства ЧАЕС, згідно з якою Чорнобильській АЕС присвоєний статус членства без сплати внесків та податків, однак із правом голосу на загальних зборах Асоціації.

Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС
Візит ВАО АЕС

При использовании материалов ссылка на chnpp.gov.ua обязательна