20 грудня 2024 року Державна інспекція ядерного регулювання України внесла зміни до ліцензії, виданої ДСП ЧАЕС на право провадження діяльності «переробка, зберігання РАВ, а саме – введення в експлуатацію установки вилучення твердих відходів та заводу з переробки твердих відходів, Промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ).
Внесені зміни дають право Чорнобильській АЕС розпочинати промислову експлуатацію ПКПТРВ та здійснювати переробку твердих радіоактивних відходів, накопичених за час експлуатації, тих, що утворились в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних радіоактивних відходів об'єкта «Укриття».
14 грудня на майданчику Чорнобильської АЕС відбулися урочисті заходи, присвячені вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Цей день щороку нагадує про мужність і професіоналізм понад 600 тисяч ліквідаторів — військових, поліцейських, рятувальників, працівників державних підприємств та установ, які, ризикуючи життям, змогли подолати одну з наймасштабніших техногенних катастроф ХХ століття.
19 листопада на нараді за участі керівництва Державного агентства з управління зоною відчуження, адміністрації ДСП ЧАЕС, медичного персоналу ЧАЕС та медиків лікарні м.Вараш, офіцери МАГАТЕ урочисто передали ключі від двох автомобілів швидкої допомоги. Один з цих автомобілів працюватиме на майданчику Чорнобильської станції, інший - у Вараській лікарні.
Як зазначив у відеозверненні Рафаель Гроссі, передача автівок швидкої допомоги є частиною зобов'язання МАГАТЕ щодо зміцнення критичної інфраструктури охорони здоров'я та можливостей реагування на надзвичайні ситуації на Чорнобильській та Рівненській АЕС: «Надзвичайно важливим є стан здоров'я персоналу українських АЕС, який зазнає величезного стресу. Посилюючи систему охорони здоров'я цих людей, ми інвестуємо у їх стійкість, а також у ядерну безпеку і нашу загальну захищеність».
19 листопада виповнюється 1000 днів героїчного спротиву українського народу повномасштабному вторгненню військ російської федерації до України.
Країна-агресор обіцяла своїм громадянам “Київ за три дні” -- ми вистояли у 333 рази довше, ніж розраховував наш ворог.
121 працівник Чорнобильської АЕС добровільно став до лав Збройних Сил України. Щонайменше 34 працівники станції служать у славутицькому добровольчому формуванні територіальної громади.
Міжнародне агентство з атомної енергії здійснює 35-ту ротацію персоналу своєї постійної моніторингової місії на Чорнобильській АЕС.
15 листопада 2024 року на Чорнобильську АЕС прибула нова група спеціалистів. Місія складається з міжнародних експертів, в цей раз з Румунії та Болгарії, які мають високу кваліфікацію та досвід у галузі ядерної енергетики.
Представники Міжнародного агентства з ядерної енергії ведуть спостереження за дотриманням показників безпеки українських АЕС, аналізують дані щодо підвищення рівня безпеки АЕС, зокрема в умовах воєнного стану.
22 — 24 жовтня Чорнобильську АЕС відвідала делегація фахівців у галузі ІТ-технологій з Рівненської атомної електростанції. Заздалегідь спланований візит був присвячений вивченню досвіду ЧАЕС щодо застосування ЗD-моделювання у виробничому процесі підприємства. Про те, як розроблені на ЧАЕС ІТ-продукти допомагають у реалізації задач із зняття з експлуатації, доповів провідний інженер інженерного центр у Федір Ланських.
Гості жваво цікавилися програмним забезпеченням, на якому виконується проєкт 3D-візуалізації промислового майданчика ЧАЕС, рівнем кваліфікації та кількістю персоналу, який його виконує, а також шляхами актуалізації та доповнення даних, з якими працює ця ЗD-модель.
На Чорнобильській АЕС розпочався проєкт, спрямований на підтримку та відновлення безпеки й інфраструктури. Замовником робіт, які будуть виконані у ході проєкту, є ЧАЕС, консультантом-виконавцем обрано Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ», про що підписано відповідний контракт.
Даний проєкт фінансується за рахунок грантових коштів з Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля (РМСЧ).
Нема подій |