25 серпня територію зони відчуження та безпосередньо промисловий майданчик Чорнобильської АЕС з технічним візитом відвідав міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда.
Загальну інформацію про стан справ на промисловому майданчику станції, перебігу міжнародних проектів, спрямованих на зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення „Укриття” на екологічно безпечну систему, гості отримали під час зустрічі з генеральним директором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним, яка відбулась у макетній залі ЧАЕС.
Крім того, пан Фуміо Кісіда та супроводжуючі його особи відвідали оглядовий майданчик об’єкта „Укриття” та зону вільного доступу збірки Арки, де отримали детальну інформацію щодо реалізації цього проекту. Пан Кісіда виказав велику зацікавленість щодо процесу будівництва „Укриття” та технічних рішень цього незвичайного об’єкта.
В Книзі почесних гостей ЧАЕС пан міністр залишив запис, в якому висловив своє глибоке захоплення і вдячність всім тим, хто доклав і докладає зусилля до справи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і працює на промисловому майданчику станції.
Як зазначив у інтерв’ю газеті „День” пан міністр, його інтерес до питань, пов’язаних з Чорнобильської трагедією, має безпосередньо практичний сенс:
„На жаль, наші країни мають гіркий досвід ядерних катастроф. Тому дуже важливим є те, яким чином вони впливають на розвиток ядерної галузі України та Японії. Японію спіткало велике лихо в березні 2011 року, і зараз найбільші наші сили спрямовані на подолання його наслідків, на відновлення країни. Сьогодні чимало зацікавлених людей з Японії прибувають до України, оскільки ви маєте не тільки подібний гіркий досвід, а й чималі знання та здобутки в справі приборкання ядерних катастроф.
Я вважаю, що взаємний обмін досвідом, активне представлення наших об'єднаних досягнень міжнародному суспільству і напрацювань відносно запобігання нещасним випадкам - спільний обов'язок України та Японії як країн, які перенесли важкі катастрофи на атомних електростанціях. Тому в травні 2012 року Японія і Україна підписали угоду про кооперацію в галузі подолання наслідків аварій на атомних електростанціях. Діє Міжвідомча україно-японська Комісія з цих питань. Ми маємо намір продовжувати близьку кооперацію в даній сфері”.