Спільний Комітет «Україна – ЄБРР» обговорив завершення основних проектів міжнародної допомоги для ЧАЕС

11 березня відбулось засідання Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)» стосовно реалізації проектів міжнародної допомоги з підготовки  Чорнобильської АЕС до зняття з експлуатації і перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, що фінансуються з Рахунку ядерної безпеки і Чорнобильського фонду «Укриття», які за дорученням країн-донорів адмініструє ЄБРР.

 

Засідання пройшло за участю:

з української сторони - Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голови Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, Геннадія  Зубка, Голови  Державного агентства України з управління зоною відчуження - Віталія Петрука, представників міністерств та відомств;

зі сторони  ЄБРР – в. о. Віце-президента ЄБРР Алана Пійю, Директора департаменту ядерної безпеки Вінса Новака.

Сторони відзначили значний прогрес в реалізації проектів, відмінну співпрацю сторін в ході робіт на майданчику ЧАЕС, зробили наголос на необхідності усунення всіх перешкод для збереження темпу робіт з метою  успішного завершення проектів у 2016-2017 рр., обговорили підготовку до  проведення 25-26 квітня 2016 року заходів, присвячених 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи. Це, зокрема, Міжнародна Конференція зі збору коштів до Рахунку ядерної безпеки для реалізації у повному обсязі проекту з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській АЕС.

Цього року Конференція зі збору коштів відбуватиметься у Києві під  співголовуванням України та Японії (як країни, що головує у «великій сімці»). На Конференцію було запрошено понад 20 країн, у тому числі країни «великої сімки», а також Європейську комісію та Європейський банк реконструкції та розвитку.

На засіданні були намічені спільні завдання і перспективи співробітництва.

Довідка. Проект СВЯП-2 фінансується з Рахунку ядерної безпеки. Будівництво здійснюється американською компанією «Holtec» і, відповідно до запланованих строків, має бути завершене восени 2016 р.

Проект НБК фінансується з Чорнобильського фонду «Укриття», реалізується французьким консорціумом «Novarka», його завершення, відповідно до затвердженого графіка, має бути восени 2017 року.

Спільний Комітет Україна — ЄБРР (Спільний Комітет) був створений відповідно до розділу 5 Рамкової Угоди між Україною та ЄБРР від 20.11.1997.

Україна та ЄБРР формують Спільний Комітет з метою обміну інформацією та обговорення виконання цієї Рамкової Угоди стосовно:

прогресу, досягнутого завдяки впровадженню Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття»;

перепон і проблем, що виникають в процесі виконання компонентів проекту;

своєчасності та адекватності внесків української сторони, які надаються для впровадження Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття» або його підкомпонентів; 

інших питань, що співвідносяться з впровадженням Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття».

Діяльність Спільного Комітету регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2006 року № 1274 «Про затвердження складу представників Української частини Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку», якою визначено склад Української частини. Засідання проводяться під головуванням Віце–прем’єр–міністра України із залученням керівників міністерств та відомств.

ДАЗВ