Сьогодні, 28 травня, на Чорнобильській АЕС пройшли пожежно-технічні навчання, в яких взяли участь персонал державних пожежно-рятувальних частин ДСП ЧАЕС і м. Чорнобиль, а також персонал цеху теплових та підземних комунікацій Чорнобильській АЕС.
Згідно з планом тренування умовна пожежа, при локалізації та гасінні якої було задіяно 12 одиниць спеціалізованої техніки та близько 50 чоловік особового складу, виникла на складі мазуту промислово-опалювальної котельні Чорнобильської АЕС. «Навчальне» загоряння на мазутному резервуарі №2 виникло в результаті вибуху, який нібито мав місце через суміш парів горючої рідини з повітрям у вільному об'ємі резервуара. В результаті вибуху сталося повне руйнування кришки резервуара з наступним горінням мазуту по всій площі дзеркала резервуара. Під дією теплового потоку від палаючого резервуара склалася загроза розповсюдження пожежі на сусідню ємність з мазутом.
«Гасіння» умовного вогнища загоряння проводилося за допомогою піни. При цьому палаючий резервуар і сусідній з ним охолоджувалися холодною водою за допомогою систем зрошення, встановлених на обох ємностях, а також шлангів пожежних розрахунків. Протягом півгодини умовну пожежу було погашено.
Як підкреслив начальник Управління оперативного реагування Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області полковник служби цивільного захисту Петро Булава, всі учасники тренування діяли грамотно і злагоджено, тому результат навчань можна вважати задовільним.
При цьому фахівці відзначили, що на сьогоднішній день Чорнобильська АЕС - одне з небагатьох в Україні підприємств, оснащене власними засобами пожежогасіння. На складі мазуту передбачена стаціонарна установка автоматичного пожежогасіння. Таким чином, при реальному спалаху він може бути локалізований без виклику пожежних бригад і застосування спеціальних засобів. Проте завжди є сенс провести тренування, виходячи з найгіршого з можливих сценаріїв розвитку подій, - повідомив заступник начальника ЦТПК Олександр Смирнягин.
Довідково. Промислово-опалювальна котельня призначена для обслуговування ДСП ЧАЕС в період виведення станції з експлуатації.
Розміщується ВОК в східній частині майданчика АЕС, на відстані 400 м від головного корпусу.
Котельня обладнана трьома паровими котлоагрегатами і трьома водогрійними. Основним паливом котельні є природний газ, резервним - мазут марки М-100.
Склад мазуту являє собою два наземних металевих резервуара ємністю 5000 куб.м. кожен, вони забезпечують нормативний десятидобовий запас мазуту.