26 квітня Президент України Володимир Зеленський у супроводі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, Голови Державної інспекції ядерного регулювання Григорія Плачкова та інших офіційних осіб відвідав Чорнобильську АЕС та зону відчуження.
В ході брифінгу на промисловому майданчику СВЯП-2 Володимир Зеленський зокрема зазначив: «В історію аварії на Чорнобильській АЕС потрібно закласти науково-просвітницький зміст, щоб мотивувати людство розвивати все це у позитивному контексті. Наша мета сьогодні – трансформувати територію відчуження – так кажуть про Чорнобиль – у територію відродження. І, звісно, наше завдання — зробити все заради зміцнення надійності, безпеки, уникнення й неповторення подібних катастроф у майбутньому».
В рамках урочистостей з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи голова ДІЯРУ Григорій Плачков за присутності президента вручив виконувачу обов'язків генерального директора станції Валерію Сейді видану Державною інспекцією ядерного регулювання України ліцензію на промислову експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2.
Довідково: Проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2) — об'єкт, призначений для приймання, підготовки до зберігання і безпосередньо зберігання відпрацьованих тепловидільних збірок, які накопичилися на Чорнобильській АЕС.
В СВЯП-2 буде підготовлено до зберігання, упаковано та розміщено близько 21 тисячі відпрацьованих тепловидільних збірок, які буде перевезено зі сховища «мокрого» типу СВЯП-1 ЧАЕС.
Установку спроєктовано для забезпечення мінімальної річної продуктивності з обробки 2500 паливних збірок або поглиначів. Будівництво СВЯП-2 фінансувалося за кошти Рахунку ядерної безпеки та Європейського банку реконструкції та розвитку.