20 вересня почався новий візит експертів Університету Бристоля на Чорнобильську АЕС.
Метою триденного візиту є випробування роботизованих пристроїв для вимірювання радіаційної обстановки в умовах зони відчуження.
Протягом 20-23 вересня експерти Університету Бристоля спільно з фахівцями Чорнобильської АЕС та спеціалістами Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (Україна) випробують свої розробки у головному корпусі станції («золотий коридор», БЩУ-4) та у просторі під аркою нового безпечного конфайнмента.
За словами одного з інженерів Університету Бристоля Девіда Меґсон-Сміта, їх команда багато працювала з організаціями ядерної сфери Великобританії, однак такі складні зовнішні умови, як на ЧАЕС, для них є унікальною можливістю перевірити свої розробки.
Одним з пристроїв, які використовують експерти Університету Бристоля, є всесвітньо відомий Спот — робот-пес, розроблений компанією Boston Dynamics.
Читайте більше: Робот Boston Dynamics на ЧАЕС
Специфіка Спота полягає в тому, що він може пересуватися складними ландшафтами (як то каміння чи уламки), переступати перешкоди, рухатися похилими поверхнями та сходами, а також ставати на ноги після перекидання. Наявність на «спині» робота спеціального майданчика для кріплення обладнання потенційно дає можливість використовувати робота для дистанційної радіаційної розвідки.
Дивіться відео: Робот Boston Dynamics на ЧАЕС