3 жовтня на Чорнобильській АЕС відбулася друга виїзна нарада з розгляду запропонованих ДСП ЧАЕС потенційних майданчиків для розміщення малих модульних реакторів (ММР) та питань землевідведення.
Представники ДАЗВ, спеціалісти «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» та ЧАЕС відвідали декілька локацій у зоні відчуження та поруч з Чорнобильською АЕС, після чого відбулося технічне обговорення придатності використання цих локацій для майбутнього будівництва ММР.
Оскільки «Енергетична стратегія України» передбачає будівництво нових енергоблоків з використанням технології ММР, АТ «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», зокрема ВП “Атомпроєктінженірінг”, підписало низку меморандумів про співпрацю із визнаними світовими лідерами в галузі впровадження технологій ММР, зокрема, з компанією Witkowitz Atomica, Holtec International, Westinghouse Electric Company, NuScale Powеr.
Роботи, пов’язані з ММР як з ядерними установками, є діяльністю в сфері ядерної енергетики. Персонал, який буде залучено до будівництва, як і персонал який буде займатись експлуатацію, повинен мати відповідну кваліфікацію, знати нормативно-правову базу, пов’язану з ядерною енергетикою, а також мати відповідний документ дозвільного характеру згідно з вимогами Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».
Довідково:Малими модульними реакторами вважаються реакторні установки, які мають встановлену електричну потужність 10-300 МВт, або теплову потужність, менше 1000 МВт та є модульними — це дозволяє збирати системи та компоненти на заводі та перевозити їх єдиним блоком на місце встановлення.