Колегія Рахункової палати, застосовуючи системний підхід до моніторингу питань, пов'язаних із зняттям з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворенням об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, розглянула звіт про результати аудиту виконання рекомендацій міжнародного координованого аудиту Чорнобильського фонду «Укриття» і зробила наступні висновки.
Кабмін України, уряди країн-вкладників (донорів) зазначеного фонду, ЄБРР, Асамблея донорів фонду в 2011-2012 роках, забезпечуючи виконання плану заходів на об'єкті «Укриття» і підтримання в експлуатаційному стані існуючого саркофага, продовжували впровадження рекомендацій міжнародного координованого аудиту в обсягах, які дали поштовх прогресові у вирішенні ключових проблем.
У 2011 році досягнуто принципової згоди учасників перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему щодо додаткового внеску до фонду (740 млн. євро), котрий сприятиме формуванню бюджету будівництва нового безпечного конфайнмента, монтаж якого розпочато торік. Разом з тим фінансового ресурсу Чорнобильського фонду «Укриття» недостатньо для повномасштабного виконання плану заходів на об'єкті.
Виявлено, що окремі нормативно-правові акти українського законодавства, які регулюють цю сферу, потребують вдосконалення. В першу чергу, це стосується Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, в якій мають бути уточнені терміни завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та об'єктів інфраструктури, інших робіт на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, а також джерел і орієнтовних обсягів фінансування.
Колегія Рахункової палати констатувала, що, незважаючи на певний прогрес у будівництві об'єктів інфраструктури Чорнобильської АЕС, є ризик невиконання окремих контрактів у встановлені терміни.