Огороджувальний контур НБК сертифіковано

Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність до проектної документації та затверджує готовність до експлуатації закінченого будівництвом об’єкта «Реконструкція головного корпусу ІІ черги ЧАЕС (енергоблоки 3-4) з підсиленням і герметизацією будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК».

Замовник об’єкта, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», отримав відповідний сертифікат за підписом головного інспектора будівельного нагляду Департаменту дозвільних процедур.

Проект «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції захисного контуру НБК» забезпечив створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх існуючих систем захисного контуру та систем контролю об'єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння  і ряду інших.

Проектні роботи виконав «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», Інституту будівельних конструкцій та Інституту проблем безпеки АЕС.

Будівництво велось  консорціумом «Укриття» у складі компаній «Київметробуд», «Укренергомонтаж», «Укрбуд» і «Укрбудмонтаж».

Для зведення стін захисного контуру НБК у межах машинного залу 4 блока ЧАЕС виконано демонтаж понад 1800 м³ залізобетонних конструкцій, недіючих трубопроводів і технологічного обладнання, що залишилися після аварії 1986 року, демонтовано 600 м2  покрівельного покриття, укладено 14000 м³  бетону і 1450 тон арматури.

Загальна площа реконструйованих приміщень — 16 237,8 квадратних метрів. Висота східного  огороджувального торця становить 80 метрів, а прогонова довжина — 191,75  метрів.  Висота західного торця — 55 метрів, а довжина відповідно 67,5 метрів. Ширина  обох торців сягає від 40 сантиметрів до 6 метрів.

Роботи тривали 35 місяців. Як підкреслив керівник групи управління проектом «План здійснення заходів на об'єкті «Укриття» Оскар МакНіл, виконання цього проекту дало можливість забезпечити у листопаді 2016 року насування Арки НБК.

Головний інженер ЧАЕС Андрій Білик зазначив, що умови, у яких проводилися роботи, можна порівняти з тими, за яких відбувалася ліквідація аварії на четвертому блоці ЧАЕС в 1986 році. «Люди працювали у вкрай складних радіаційних умовах, з тією суттєвою різницею, що зараз всі заходи проводилися в плановому порядку і з дотриманням норм і вимог безпеки».

З огляду на  радіаційні умови, у яких відбувалися роботи, зумовлені безпосередньою близькістю до зруйнованого аварією реактора, весь персонал, який був в них задіяний, проходив спеціальну підготовку. Стан здоров'я людей, що виконували роботи у рамках проекту, постійно контролювався програмою «Біомед». За програмою «Біомед» було обстежено 2500 осіб. З них на роботу  було прийнято 1300 чоловік, які найбільш відповидали фаховим вимогам.

«Проект було виконано на високому рівні, незважаючи на дуже стислі терміни. Потрібно віддати належне команді, що працювала на проведенні передпроектних досліджень, а також підрозділам ЧАЕС, які брали активну участь у підготовці вихідних даних для проектування. На початку проектування багато хто з експертів взагалі вважав, що проект виконати неможливо. Зараз усі, хто причетний до створення цього об’єкта, відчувають гордість та задоволення,» — повідомив заступник керівника проектів та програм ГУП ПЗУ Віктор Поповський.

Радіаційний моніторинг ЧАЕС


2018-07-04 12:51:00
Одиниці виміру - мкЗв/год
Температура: + 21.7 °C
Відносна вологість: 39 %
Атмосферний тиск: 732 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 1.6 м/c
Напрямок вітру: З - 265°

Комплексна система радіаційного моніторингу Чорнобильської зони відчуження

Розсилка новин