26 квітня майданчик Чорнобильської АЕС відвідав Президент України Петро Порошенко

Указом Президента України Петра Порошенка 2016 рік був оголошений роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Логічно продовжуючи власну ініціативу, 26 квітня, в день тридцятиріччя аварії на ЧАЕС, Петро Олексійович особисто відвідав промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

Разом з супроводжуючими його особами Президент вшанував пам'ять усіх, хто віддав своє життя і здоров'я, рятуючи світ від найтяжчої в історії людства техногенної радіаційної аварії, і поклав квіти до пам'ятного знака героям-чорнобильцям.

Під час візиту Президент ознайомився з ходом робіт на майданчиках двох проектів, що завершуються: нового безпечного конфайнмента та сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2).

На майданчику будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива президента зустрічав генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін, президент і виконавчий директор компанії Holtec International Кріс Сінгх та головний інженер проекту Андрій Савін.

На майданчику монтажу арки нового безпечного конфайнмента Президент мав можливість побачити прогрес процесу будівництва захисної споруди, яка убезпечить об'єкт «Укриття» на найближчі сто років.

В ході брифінгу, який відбувся на майданчику зборки нового безпечного конфайнмента, безпосередньо під споруджуваною в даний момент Аркою НБК, Петро Порошенко заявив:

- Ясно, що ні сьогодні, ні завтра Україна, диверсифікуючи поставки енергоносіїв і борючись за енергетичну незалежність, не зможе відмовитися від атомної енергетики, але в той же час ми повинні думати про нові технології, про нові альтернативи, про нетрадиційні джерела енергії.

Крім того, він повідомив, що питання енергоефективності буде обговорюватися на Національній раді реформ відразу після травневих свят. Про співпрацю в цьому напрямку президент також говорив під час зустрічі з Президентом ЄБРР в ході візиту на ЧАЕС.

Президент також підкреслив, що Україна посилила заходи безпеки на своїх АЕС і захищає їх від можливих атак з боку диверсійних груп:

- Боротьба проти можливого ядерного тероризму повинна координуватися на міжнародному рівні. Це стосується, до речі, і новітніх кіберзагроз, які за часів Чорнобиля для нас ще просто не існували. Якщо вірус BlackEnergy використовували для атаки на наші обленерго, то де гарантії, що подібні технології не загрожують і атомним станціям?

Ми і наші партнери повинні вирішити, як поліпшити гарантії безпеки з боку ядерних держав для тих країн, які не мають зброї масового знищення, - заявив глава держави, оскільки Україна має сумний досвід аварії на ЧАЕС і досі платить надзвичайно високу ціну, що виражається як в людських життях, так і в багатомільйонних економічних втратах.

В урочистій обстановці Президент вручив 12 нагород за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, самовідданість, високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 30-х роковин аварії на ЧАЕС.

Так, орденами "За заслуги" III ступеня відзначено 9 осіб, ще троє - орденами "За Мужність" III ступеня. Серед нагороджених орденом «За заслуги» III ступеня голова Асамблеї вкладників Рахунку ядерної безпеки в 2001-2013 роках Ян Даунінг, який від самого початку активно підтримував міжнародні програми, спрямовані на вирішення проблем, пов'язаних з об'єктом «Укриття», відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами у Чорнобилі

У 1998 році він запропонував уряду Великобританії проект під назвою «Ядерне спадщина колишнього Радянського Союзу», що включав в себе, зокрема, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Проект був підтриманий прем'єр-міністром і Міністерством фінансів Великобританії (виділення щорічного бюджету £ 34 млн на 10-річний період), а пізніше - формально включений в ширшу програму проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення, яку реалізовували країни «великої вісімки».

Президент також нагородив орденом "За заслуги" ІІІ ступеня ліквідатора, члена Київської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Миколу Жирного. Він одним із перших проводив дозиметричну розвідку у районі станції після аварії, брав участь в евакуації населення м. Прип'ять та в подальшому у забезпеченні їхнього розміщення, харчування та медичного обслуговування.

Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено ліквідатора, голову Славутицької міської громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олександра Кардаша, який брав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а з серпня 1987 року до січня 2010 року працював на Чорнобильській АЕС на інженерних посадах у турбінному цеху, відділі надзору та заступником начальника відділу пожежної безпеки.

Глава держави також нагородив орденом "За заслуги" ІІІ ступеня заступника директора Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" Олександра Новікова, який з 1988 року працює на ЧАЕС і за цей час обіймав посади інженера 2 категорії, начальника ядерно-фізичної лабораторії, начальника відділу ядерної безпеки та контролю надійності.

- Із нестихаючим болем у серцях згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі з ядерною смертю. Висловлюю глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і тим, хто нині продовжує виконувати складні й відповідальні завдання на станції та у зоні відчуження, - підкреслив Глава держави під час виступу з нагоди 30-х роковин аварії на ЧАЕС.

Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
Візит Президента України Петра Порошенка на ЧАЕС, ...
 

Радіаційний моніторинг ЧАЕС


2019-09-18 21:04:00
Одиниці виміру - мкЗв/год
Температура: + 7.3 °C
Відносна вологість: 97 %
Атмосферний тиск: 732 мм рт.ст.
Швидкість вітру: 0.3 м/c
Напрямок вітру: З - 276°

Комплексна система радіаційного моніторингу Чорнобильської зони відчуження

Розсилка новин