Українська атомна енергетика зазнала важкої втрати. 6 лютого 2017 року на 59 році життя раптово пішов із життя голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Георгійович Божко.

Сергій Георгійович народився 26 жовтня 1958 року в м Київ, закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю теплові електричні станції. З 1982 по 1993 роки працював в Київському науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті "Енергопроект". Брав участь в проектуванні АЕС "Пакш" (Угорщина), Хмельницької, Рівненської АЕС (Україна), Балаковської АЕС (РФ), АЕС "Белене" (Болгарія). З 1993 р працював в органі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на різних посадах. З 2005 по 2011 рік обіймав посаду заступника Голови Державного комітету ядерного регулювання України. Під час роботи в регулюючому органі України з ядерної та радіаційної безпеки займався створенням системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки в незалежній Україні, зокрема, брав участь в розробці ядерного законодавства України, створення систем ліцензування ядерних установок, інспекційної діяльності з ядерної та радіаційної безпеки, а також міжнародно-правових актів з безпеки ядерних установок.

З 2011 року Сергій Божко працював в ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на посаді директора з ядерної та радіаційної безпеки.
Державну інспекцію з ядерного регулювання Сергій Георгійович Божко очолював з квітня 2014 року.

Чорнобильську АЕС з Сергієм Георгійовичем пов'язували довгі роки спільної плідної діяльності в сфері ядерної безпеки. Ми постійно відчували його особисту підтримку в реалізації таких складних проектів, як будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива та нового безпечного конфайнмента. Він завжди вмів комплексно бачити проблеми і був налаштований на пошук оптимальних шляхів їх вирішення.
Усі, кому доводилось працювати з Сергієм Георгійовичем, цінували його не лише за професіоналізм, принциповість, громадянську позицію, але і за порядність, м’який гумор та невимушену манеру спілкування.

Адміністрація та увесь колектив ДСП ЧАЕС з глибоким смутком сприйняла звістку про передчасну смерть Сергія Георгійовича Божка. Висловлюємо співчуття всьому колективу Державної інспекції ядерного регулювання України, рідним та близьким покійного. 

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим