24 жовтня у рамках робочого візиту до зони відчуження майданчик Чорнобильської АЕС відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Першим об’єктом, на який прибув Міністр, стало сховище відпрацьованого ядерного палива №2. Сховище призначене для прийому, підготовки до зберігання та зберігання відпрацьованого ядерного палива, накопиченого за час роботи Чорнобильської АЕС. Тут представники вищого керівництва ЧАЕС та підрядної організації-будівельника розповіли про хід будівництва об’єкта, майбутні роботи та терміни їх виконання.

Після оглядового візиту Міністр, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження та генеральний директор ДСП ЧАЕС відповіли на питання представників українських ЗМІ.

«За час роботи Чорнобильська АЕС напрацювала більше, ніж 22 тисячі відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Хочу підкреслити — це не радіоактивні відходи, а стратегічна сировина, яку, я сподіваюся, наші нащадки зможуть використати у атомних реакторах наступних поколінь. Безумовно, зберігатися ця сировина має у цілковито безпечних умовах, і нове сховище ці умови забезпечить», — заявив генеральний директор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін.

Міністр екології Остап Семерак: «Ми намагаємося дивитись на цю територію не тільки як на територію катастрофи, а як на територію змін і розвитку. Будівництво нового сховища відпрацьованого ядерного палива важливе, бо воно дає можливість безпечного зберігання відпрацьованого палива з Чорнобильської АЕС протягом ста років, а відтак і можливість майбутнього використання території чорнобильської зони відчуження».

Після цього делегація на чолі з Міністром відвідала машинну залу енергоблоку №1 Чорнобильської АЕС, де ведуться підготовчі роботи зі створення сховища радіоактивних відходів (РАВ), утворених у результаті зняття станції з експлуатації.

Таке рішення було прийняте з огляду на те, що вільні об’єми існуючих сховищ вичерпаються протягом наступних 2-3 років. Розміщення сховища у машинній залі має економічне обґрунтування — зала першої черги обладнана необхідними інженерними мережами, вантажопідйомними механізмами, транспортними під’їздами та системою фізичного захисту. Це дозволяє мінімізувати будівельні роботи при створенні нових об’єктів поводження з РАВ, а розміщення усієї інфраструктури у одному приміщенні зменшить транспортні витрати у майбутньому.

До початку виконання будівельно-монтажних робіт приміщення машинної зали має бути звільнено від конструкцій, обладнання та трубопроводів, які підлягають демонтажу у рамках проекту зняття з експлуатації.

Створення сховищ для контейнерного зберігання передбачається у боксах турбогенераторів № 1-4. У кожному з них можливо встановити біля 16 000 (3 200 м3) бочок місткістю 200 л з відходами.

Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України
Візит Міністра екології України

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим