24 листопада на Чорнобильській АЕС завершила свою роботу експертна місія МАГАТЕ, направлена на вдосконалення  системи поводження із радіоактивними відходами (РАВ).

За три дні роботи експерти МАГАТЕ провели серію презентацій та нарад, а також відвідали основні об'єкти ДСП ЧАЕС, що призначені для поводження з РАВ: промисловий комплекс із поводження з РАВ та завод з переробки рідких РАВ.

Роботу місії коментує начальник відділу інтегрованого поводження з РАВ Олексій Мясников: «Місія покликана проаналізувати об'єкти поводження з РАВ, які вже побудовані на майданчику ДСП ЧАЕС, а також ті, що будуть побудовані у майбутньому. Потрібно було розглянути критерії приймання на кожному з цих об'єктів, перевірити їх взаємоузгодженість та дати загальну оцінку ефективності функціонування системи поводження з РАВ на Чорнобильській АЕС».

«Ми чекаємо від спеціалістів МАГАТЕ їх експертного висновку. Він дасть нам змогу побачити наші об'єкти зі сторони і у подальшому вдосконалити цілу систему, яку вони формують», — сказав Мясников.

Відомо, що Чорнобильська АЕС є однією із найбільших за кількістю відходів. Вони мають різне походження: одні утворилися у результаті аварії, одні — під час експлуатації ЧАЕС, інші — під час виконання робіт зі зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття».

Відходи відрізняються також за фізичними, хімічними, радіологічними та іншими властивостями. Таке різноманіття вимагає різних методів переробки, зберігання та захоронення. У свою чергу це диктує необхідність створення широкої інфраструктури поводження з РАВ, роботи над якою все ще тривають. 

Важливою частиною місії став також експертний аналіз ризиків при поводженні з РАВ.

У п'ятницю на підсумковій нараді експерти представили попередні висновки місії. Остаточні висновки та пропозиції щодо покращення системи поводження з РАВ ЧАЕС надійдуть до кінця 2017 року.

Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ
Експертна місія МАГАТЕ

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим