Как вы, наверное, уже знаете, генеральный директор Чернобыльской АЭС Игорь Иванович Грамоткин написал заявление на увольнение по собственному желанию и покидает свой пост, проработав на ЧАЭС более 20 лет, из них почти 13 — в должности директора. Уходит до окончания срока своего контракта, в шаге от победы, от завершения знаковых для Украины и всего мирового сообщества проектов. За разъяснениями по сложившейся ситуации мы обратились к председателю первичной профсоюзной организации ЧАЭС Максиму Орлову.

Шановний Остапе Михайловичу!

25.07.2018р. на профспілковій сторінці сайту ДСП ЧАЕС було оприлюднено звернення генерального директора ДСП ЧАЕС Грамоткіна І.І. до персоналу, з приводу його рішення звільнитись. З невідомих нам обставин в.о. міністра екології Вакараш В.М. вирішив винести цей факт на широкий загал. Коментарі, що він надав, на нашу думку, щонайменш сумнівні та потребують додаткових роз’яснень. Зокрема, у виданні «Главком» від 30.07.2018 він зазначив, що Україна вперше за багато часу виконала взяті на себе зобов’язання. Тобто, зрозуміло, що міжнародні проекти на майданчику ЧАЕС рухались належним чином і все гаразд.

Уважаемые коллеги!

Состоявшаяся 20 июля 2018 года очередная ассамблея Доноров ОУ подтвердила значительный прогресс по двум основным проектам, реализуемым на Чернобыльской АЭС: НБК и ХОЯТ-2. Проекты находятся на финишной прямой и движутся к своему логическому завершению. Сегодня на промышленной площадке имеются все объективные предпосылки для того, чтобы проекты в этом году были завершены.

В сегодняшней ситуации базовым требованием для успешного завершения проектов является активная совместная работа всех вовлеченных сторон. Но, главное, требуется слаженная работа всей вертикали в Украине. От единой позиции органов государственного управления, Кабинета Министров, экспертных организаций, регулирующих органов, задействованных в реализации этих проектов, напрямую зависит, придем ли мы к тому успеху, который сегодня реально достижим.

С сожалением вынужден констатировать, что на пути завершения проектов возникла серьезная преграда в виде искусственно созданного конфликта между руководством Министерства экологии и руководством Чернобыльской АЭС, которая ставит под сомнение возможность реализации вышеописанного позитивного сценария.

Шановний Андрію Олексійовичу!

Первинна профспілкова організація Чорнобильської АЕС розглянула питання, пов’язане із відсутністю роз’яснень Міністерства соціальної політики України стосовно урахування пільгового стажу за роботу у Зоні відчуження у період з 03.08.2016 по 01.01.2018 років для призначення, перерахування та начислення пенсій робітникам підприємств зони відчуження та вирішила розпочати підготовку до акції протесту персоналом ДСП ЧАЕС під стінами Мінсоцполітики та провести її 02.08.2018р. У період підготовки до акції протесту, з метою запобігання соціальних ускладнень, профспілковий комітет наполягає на проведені переговорів із керівництвом Мінсоцполітики відносно вирішення проблемних питань.

Керуючись правом на мирні зібрання гарантованим статтями 39 Конституції України, 20 Загальної декларації прав людини, 21 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, 27 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» тощо, повідомляємо про наступне проведення мітингу (далі – акції) та просимо забезпечити дотримання прав і свобод громадян і громадський порядок під час його проведення.

Мета акції: захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» (підприємств та організацій зони відчуження).
Форма акції: мітинг (мирне зібрання) із застосуванням звукопідсилюючої апаратури, демонстрація плакатів з інформацією, що відповідає меті акції, пропозиції відповідальним особам прийняти необхідні рішення та інші дії, що відповідають меті акції.

Страница 1 из 2