Промислово-опалювальна котельня

Промислово-опалювальна котельня призначена для теплопостачання об'єктів Чорнобильської АЕС після остаточної зупинки енергоблоків. Вона виробляла гарячу воду та пару, що необхідні для роботи об'єктів із поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами, обладнання і систем, що залишаються в експлуатації, а також для технологічних і адміністративних будівель і споруд.

У 1992-1993 роках проводилися роботи із будівництва нової котельні, однак через відсутність фінансування вони були зупинені. Починаючи з 1997 року проект завершення будівництва промислово-опалювальної котельні фінансувався за рахунок міжнародної допомоги (Міністерство енергетики США) і внеску України. Загальна вартість проекту становить­­­­­­­­­ 30 млільйонів доларів США. З них українська частина — 7,5 мільйонів.

Котельню здано в експлуатацію у червні 2001 року. З 2016 року вона не виробляє тепло. Її функції виконують більш економні індивідуальні електричні котли, що встановлені в окремих будівлях та приміщеннях майданчика Чорнобильської АЕС.