6 серпня Чорнобильську АЕС відвідав перший пул учасників масштабного міжнародного заходу SESAM 2021 Poliklinika.
Близько 40 молодих студентів та архітекторів із України, Білорусі, Ірландії, Латвії, Росії, Швейцарії, Італії, Бельгії та Франції побували у головному корпусі ДСП ЧАЕС, а також на оглядовому павільйоні.
«Основна локація проведення заходу — місто Славутич, і ми хотіли б показати унікальну архітектуру цього міста всьому світу. Сам же візит на Чорнобильську АЕС був ознайомчим, але так як подія, так би мовити, напівпрофесійна та спрямована на архітектуру, то нам було дуже цікаво дізнатись інформацію про новий безпечний конфайнмент та взагалі про індустріальний напрямок на прикладі ЧАЕС», — прокоментував Герман Мітіш, голова громадської організації «EASA Україна».
Під час візиту відвідувачі були ознайомлені із історією підприємства, а також із ходом робіт зі зняття з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно-безпечну систему.
Довідково. SESAM 2021 Poliklinika (Small European Students of Architecture Meeting) — міжнародний захід, організований українським філіалом EASA (Европейська Асамблея Студентів Архітектури) в рамках цьогорічної проєкту «Славутич — Мала культурна столиця України 2021». Локація заходу — Славутич, місто, побудоване для розміщення працівників Чорнобильської атомної електростанції та їх сімей після евакуації з Прип'яті після аварії на четвертому енергоблоці у 1986 році. Нове місто було покликане не лише забезпечити житлом тих, хто змушені були покинути Прип’ять, а й лікувати їх від пережитої травми.
«EASA Україна» — незалежна та неприбуткова організація, що промотує неформальну освіту в сферах архітектури та урбаністики. EASA Україна є національним представництвом великої міжнародної спільноти EASA. Україна приймає участь в EASA з 2006 року.