Протягом березня у місті-супутнику ЧАЕС Славутичі проходила серія онлайн-тренінгів з надання першої психологічної допомоги, проведення психоосвітніх сеансів і застосування технік відновлення.
Тренінги проводяться на запит Чорнобильської АЕС за підтримки Паризького центру Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС).
Протягом місяця практичні психологи міста слухали експертів відділу травм, криз і конфліктів Автономного університету Барселони. Серед слухачів були психологи навчально-тренувального центру ЧАЕС, соціально-психологічного центру міста Славутич, шкільні психологи та інші.
«Зараз в Україні війна, і, фактично, всі люди, які зазнали тих чи інших негативних впливів, вони в кризі, вони в критичній ситуації і їм треба ця допомога. Хотілося б, щоб такі тренінги продовжувалися. Можливо, на рівні обміну досвідом, бо у нас також є досвід практичної діяльності і наявна теорія», — коментує учасник тренінгу, заступник директора соціально-психологічного центру Славутича Юрій Акименко.
«Здобуті навички дозволять нам, спеціалістам-психологам ЧАЕС, застосувати нові іноземні практики при роботі з персоналом ЧАЕС, який пережив окупацію, а також працювати на випередження можливих психологічних травм, пов'язаних із війною, у інших працівників підприємства», — підбиває підсумки тренінгу Тетяна Щербак, психолог НТЦ ЧАЕС.