18 лютого на Чорнобильській АЕС відбулася низка нарад, спрямованих на усебічний розгляд проблем, які виникли внаслідок пошкодження російським БПЛА нового безпечного конфайнмента - споруди, відомої в усьому світі і створеної за фінансової, технічної та матеріальної допомоги багатьох країн світу.
Зранку представники українських науково-будівельних установ обговорили із керівництвом та технічними фахівцями Чорнобильської АЕС хід подолання наслідків удару та заходи, необхідні для максимально можливого відновлення захисної оболонки нового безпечного конфайнменту. В ході наради фахівці ЧАЕС деталізували усі рівні проблеми, яку було породжено пошкодженням НБК.
Цього ж дня промисловий майданчик ЧАЕС відвідали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та супроводжуючи їх особи.
Разом з представниками оперативного штабу при ДСП ЧАЕС на чолі з головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорієм Іщенком урядовці оглянули руйнування, спричинені дроном із бойовою фугасною частиною та поспілкувалася з рятувальниками та спеціалістами оперативного штабу, які здійснюють моніторинг на локації 24/7.
Як зазначила пані міністерка, ліквідація наслідків російського теракту триває:
- Рівень радіації на об’єкті з 14 лютого не змінився. Радіаційна ситуація перебуває під постійним контролем. Це також підтвердили й експерти МАГАТЕ, які оглянули пошкодження та здійснили власні виміри.
Російська війна створює нові виклики щодо ядерної безпеки. Атаки на нашу інфраструктуру продовжуються. Події на ЧАЕС – це та межа, яку вкотре переступила росія, адже Новий Безпечний Конфайнмент будувалася для захисту від радіаційної загрози, а не від збройної агресії.
Світлана Гринчук також підкреслила, що триває співпраця з партнерами та країнами-донорами:
- ЄБРР запевнив нас у підтримці безпеки Чорнобильської АЕС та готовності до спільних зусиль для пом’якшення та усунення наслідків цієї агресії. На черзі – технічні консультації.