Новий безпечний конфайнмент

Хід будівництва НБК

З 1992 року ведеться активна робота, зокрема за міжнародними програмами, з перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему. Основний висновок цих багаторічних досліджень: істотне зменшення небезпеки об'єкта "Укриття" може бути досягнуте в результаті будівництва над об'єктом нової захисної споруди – нового безпечного конфайнмента (НБК).

Розробка стратегії вилучення паливовмісних матеріалів (ПВМ) та поводження з відходами

Проблема кількості і стану ядерного палива в зруйнованому 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС є однією з ключових при визначенні стану ядерної, радіаційної та екологічної безпеки "Укриття". На сьогодні можна вважати встановленим, що усередині блоку залишилося понад 95% палива від початкового завантаження.
За оцінками учених, загальна кількість ядернонебезпечних матеріалів, що діляться, складає близько 200 тонн. Проте дослідникам не вдалося отримати достовірної інформації відносно багатьох місць в об'єкті "Укриття", де може знаходитися помітна кількість палива.

Радіаційний захист, безпека та системи контролю

У рамках SIP виконана розробка і узгодження регулюючими органами "Тимчасового плану аварійної готовності ОУ" (генеральний підрядник - НУТЕКО). Розроблена і погоджена регулюючими органами програма радіаційного захисту (підрядник - Славутицька лабораторія міжнародних досліджень і технологій).

Проектування та будівельні роботи по стабілізаційним заходам

Мета Стабілізації будівельних конструкцій об’єкта «Укриття» полягає в зниженні вірогідності обвалення будівельних конструкцій на період до 15 років.
Проект Стабілізації реалізовувався в чотири етапи:
1-й етап – визначення переліку стабілізаційних заходів
2-й етап – концептуальні рішення зі стабілізації
3-й етап – робоче проектування
4-й етап – будівництво, введення в експлуатацію

Підготовчі роботи для створення інфраструктури, необхідної для реалізації завдань проекту

Перш, ніж приступити до робіт зі стабілізації будівельних конструкцій і зведенню нового безпечного конфайнмента, протягом 2001-2004 років була створена інфраструктура, необхідна для досягнення основних цілей другої фази реалізації проекту ПЗУ

При використанні матеріалів посилання на chnpp.gov.ua є обов'язковим